3p

A vezető részvények mindegyike gyengült a csütörtöki nyitáskor, így értelemszerűen a BUX index is a negatív oldalon nyitott, délelőttig közel 1 százalékot veszített előző napi értékéhez képest. A forint egyelőre kisebb-nagyobb kilengések után mindig visszatér 263-264 körüli értékéhez.

Csütörtök reggel ismét gyengülés köszöntött a Budapesti Értéktőzsdére, a vezető részvények mindegyike veszített értékéből, a BUX index pedig az első néhány óra alatt 0,8 százalékkal esett vissza. Komoly változás a nap második felében sem várható, délután megjelenik néhány makroadat a tengerentúlon, de a befektetők többsége inkább az autógyártók megmentésére koncentrál a nemzetközi piacokon.

A BUX index délelőtt 12 724 ponton állt, ez 0,87 százalékkal volt alacsonyabb, mint a szerdai értéke, így közel 100 pontot esett a mutató. A forgalom rendkívül alacsony volt a kereskedés első óráiban, alig több mint 2 milliárd forint értékben kereskedtek a részvényekkel. A vezető papírok mindegyike veszített értékéből a nyitást követően. Az OTP 0,88 százalékos esés után 3146 forintba került, pedig az utóbbi napokban többször is a bankpapírok húzták felfelé a piacot. A Mol 9975 forintba került, ez 0,75 százalékkal volt magasabb a szerdai árfolyamánál. A Magyar Telekom is követte a többieket az esésben: a távközlési cég 1,03 százalékos gyengülést követően 577 forinton állt a tőzsdén.

Nincs jó napjuk eddig a gyógyszergyáraknak sem: az Egis 0,95 százalékkal gyengült, 10 400 forinton állt, míg a Richter 1,04 százalékos eséssel 28 100 forintig csúszott vissza.

A forint a nyitás után eleinte erősödni kezdett, egészen 262,5-ig szárnyalt az euróval szemben, majd onnan kezdett gyengülésbe. Délelőtt 263,71 forintot kellett adni egy euróért a devizapiacon, míg a dollár árfolyama 200,62 forintnál állt. A svájci jegybank csütörtök reggeli kamatcsökkentése után a forint is erősödni kezdett a frankkal szemben, a szerdai 169 körüli árfolyamról 168,33-ig esett a svájci fizetőeszköz ára.


A nemzetközi piacokon elsősorban az amerikai autógyártók megmentése van a középpontban, a Kongresszus már szerdán megszavazta a tervet, de a szakemberek szerint egyáltalán nem biztos, hogy a Szenátus is így dönt majd a csütörtökön várható szavazáson.

Jelentős makroadatok nem jelennek meg csütörtökön, az Egyesült Államokban a szokásos heti munkanélküliségi statisztikák mellett az importárak alakulásáról kaphatunk képet, ez pedig az infláció egyik fontos indikátora lehet.

A vezető nyugat-európai tőzsdék többnyire gyengüléssel kezdtek csütörtök reggel, a londoni FTSE index 0,59 százalékkal állt szerdai értéke alatt délelőtt, míg a frankfurti DAX 1,26 százalékot bukott előző napi értékéből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!