A sport és a pénz sajnos nem ott kapcsolódik össze, ahol ez LOGIKUSAN KELLENE!
Nincsenek már meg azok a pályák, grundok, zöldterületek... ahol az egészségünk VÉDELME érdekében sportolhatnánk, akár gyerekként, akár felnőttként - sőt "szépkorúként" ... ez különösen megmosolyogtató fogalmazás, arra, hogy nehezen mozgunk vagy az agyunk már nem működik tökéletesen!
SZAFTOK és injekciók ?
..." azért vállalta egészen lebukásáig a különböző doppingszerek szedését, mert félt, hogy nem tud majd megfelelni az adidasszal kötött 200 ezer fontos szerződés feltételeinek..."
"Rendszeresen ellenőriztek 2002-ben, de soha nem buktam le. Akkoriban az eredményeim javultak, s Eb-aranyérmet is szereztem" - fogalmazott Chambers a Verseny ellenem című könyvében.
Forrás: telesport
"Doppingvétség - a kifejezés péntek óta ismét komoly teret kapott a magyar sportéletben, hiszen Kovács Ágnes olimpiai világ- és Európa-bajnok úszónk nem szolgáltatott elegendő mintát egy múlt heti ellenőrzésen, ez pedig a hatályos jogszabályok és a WADA Kódex értelmében doppingvétséget megalapozó magatartásnak minősül."
Forrás: //mail.google.com/mail/?shva=1#compose (a cikk kelte: 2007. 11. 13.)
"Szedtem THG-t, EPO-t és növekedési hormont (HGH), de tesztoszteront is, hogy tudjak aludni és csökkentsem a koleszterinszintemet, illetve inzulint injekcióztam a hasamba a kemény súlyzós edzések után" - írta Chambers. Máshol így fogalmaz: - "Karácsony este a kádban, kezemben a Tisztával tudatosult bennem, hogy már 12 hónapja drogokat használok. Egy év 30 ezer dollárba került." - folytatódik a cikk...
"Chamberst 2003-ban két évre eltiltották, de már évek óta újra versenyez, a tavalyi fedettpályás világbajnokságon például ezüstérmet szerzett 60 méteren, idén pedig az első számú favoritja a pénteken kezdődő torinói fedett Eb-n ennek a távnak. "
Az Origo cikke néhány korábbi esetet felelvenített:
"Diszkoszvetőnk (Fazekas Róbertről van szó...a szerző megjegyzése) a viadal megnyerését követően szintén nem tudta "produkálni" az ellenőrzésnél minimálisan kötelező mennyiséget, csak annak egyharmadát.
Igaz, esélye sem maradt, hogy tisztázza magát, és a külföldi sajtóban megjelent vádakat (amely szerint a mintavétel során csalni próbált), hiszen Annus Adriánnal együtt kocsiba szállt, hazavezetett, majd otthon sem engedte be a WADA képviselőit.
Nagy port kavart fel a Manchester United válogatott védőjének, Rio Ferdinandnak az ügye négy évvel korábban. A futballsztárt az angol szövetség (FA) doppingvizsgálat elmulasztása miatt tiltotta el.
Ferdinandot 2003. szeptember 23-án szerették volna ellenőrizni az egyesület carringtoni pályáján, ő azonban nem ért rá, állítólag éppen költözködésének ügyét intézte.
A doppingtesztet másfél nappal később végezte el. A mulasztás miatt a szövetség már akkor - éppen a Törökország-Anglia Eb-selejtező előtt - kizárta a válogatottból a kulcsembernek számító klasszist, s miután decemberben a fegyelmi bizottság nyolc hónapra eltiltotta, ki kellett hagynia a 2004-es Eb-t is.
Szűk egy évvel később, 2005. júliusában a negyedosztályú Torquay United akkor 37 éves kapusa, az izlandi Olafur Gottskalksson kapott eltiltást, miután fél évvel korábban megszökött egy doppingellenőrzés elől, s nem is tért vissza Angliába...
A 2004-es athéni olimpia előtt hasonló ügyben robbant bomba, hiszen a házigazda görögök két éremesélyes atlétája, Kosztasz Kenterisz, illetve Ekaterini Tanu a játékok előestéjén nem jelent meg egy kötelező doppingteszten, majd nem jelentek meg a másnapi vizsgálaton sem, a hivatalos verzió szerint motorkerékpáros balesetet szenvedtek.
Erre hivatkozva a módosított időpontban, három nappal később sem jelentek meg, 5 nappal később pedig jelezték, nem indulnak a játékokon."
ÉRDEKES VAGY INKÁBB SZOMORÚ, hogy a doppingról egyes sportvezetők feltehetően (?) - vagy biztosan (?) tudtak a tiltott szerekről...
Vannak "varázslók" - csak pénz kérdése?!
"Utólag kiderült, 2003-ban Chicagóban és Tel-Avivban is szándékosan mulasztották el a doppingvizsgálatot, így bár a görög sportági szövetség által felállított bizottság ártatlannak találta a két sportolót, a nemzetközi szövetség (IAAF) kétéves eltiltással sújtotta őket."
Ez több, mint bizonyíték?!
A 2007. 11. 13-i cikk még a Tour de France egy esetét ismertette... a sok közül, hiszen dopping-halálról is tudni lehet...
"Bár perdöntő bizonyítékok nincsenek, a szakértők mégis azt állítják, hogy 40 éve doppingolás miatt halt meg Tom Simpson angol kerékpáros a Tour de France-on...
...Orvosok elemezték a halottról készült képeket, amelyeken egyértelműen látszik, hogy Simpson szája habzott, szeme beesett, arca üreges volt. Ráadásul Simpson állítólag sosem rejtette véka alá, hogy doppingolt.
A BBC 1964-ben készült dokumentumfilmjében a kerekes egy orvosi cetlivel hadonászik, s a hotelágyon egy fehérjekészítmény látható. Az orvos pontosan felírta Simpsonnak, naponta mit kell bevennie: B vitamin, májkivonat, izomerősítőszer. Utóbbi akár engedélyezett készítmény is lehetett vagy hormonkivonat. "
Forrás: //www.origo.hu/sport/egyeb/kerekpar/20070710-tour-de-france-40-eve-volt-az-elso-dopping-miatti.html (2007)
Kőszegi György olimpiai ezüstérmes súlyemelőnk tavaly decemberi halála után újra elindult a találgatás, hány halottja van eddig a hetvenes-nyolcvanas években a rendszeres és központi doppingolásnak. Kőszegi sorrendben a harmadik lepkesúlyú volt, aki meghalt. Előtte két évvel Szűcs Lajos hunyt el, eggyel pedig Holczreiter Sándor. Mindketten olimpiai érmesek, előbbi ezüst, utóbbi bronz. Mindketten '72-ben érték el sikerüket.
A súlylökő negyvenkilósan halt meg, a világbajnok súlyemelő harminc volt.
Kőszegi halála után Bognár László MIÉP-es országgyűlési képviselő a Parlamentben kérdezte Dávid Ibolya igazságügy-minisztert, miként kívánja a kormány háttérbe szorítani a doppingolást. A miniszter kifejtette, hogy újra a büntetőtörvénykönyvbe kívánják illeszteni néhány módosítással azt a passzust - az Alkotmánybíróság alkotmányellenesnek találta ugyanis -, miszerint a doppingszerek használói és terjesztői akár három év szabadságvesztéssel is sújthatók.
Forrás: //sportgeza.hu/sport/dopping/ (2002.)
Más esetekben a WADA szigorának estek áldozatul sportolók, akik betegségükre orvos által felírt vagy ajánlott GYÓGYSZERT szedtek, de ezt nem jelentették vagy mentegetőzésüket nem fogadták el.
Kettős mérce?!