3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A svájci frank szerda óta töretlenül erősödik az euróval szemben, ami a forintot is kellemetlen helyzetbe hozza. Európában a politikai huzavona folytatódik, ami szintén negatív irányba hat, ráadásul nem is igen mutatkozik egyelőre megoldás, ami tovább erősítheti a kockázatkerülést, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (273,00 – 275,00): A tegnapi nap már szolgáltatott némi izgalmat, az eddigi fél százalékon belüli mozgások csütörtökön 1-1,2 százalékosra bővültek, a reggeli időszakban 271,2-ról délutánra 274,50-ig gyengült a forint, és a mai reggel is hasonlóan gyengén, a 274-274,50 közötti szintről indul. Fokozódó kockázatkerülés volt a csütörtöki napra a jellemző, nem javul az EU 17-ek, illetve az EU egészének megítélése, az eltérő gazdasági érdekek miatt az azonnali reagálás helyett folytatódó politikai huzavona várható. Ami eddig válságkezelés gyanánt történt, az egyre inkább úgy tűnik, hogy nem lesz elegendő, és az illetékesek nem mernek és/vagy nem is tudnak olyan drasztikus döntéseket hozni, amely világosan érzékeltetné a piaci szereplőkkel, hogy jó irányba mennének a dolgok. Az EU találkozók egymást érik, de az eltérő érdekek miatt kevés esély mutatkozik arra, hogy a gordiuszi csomót egy vágással meg tudnák oldani. A magas kötvényhozamaink és a jó folyó fizetési mérlegünk a forintot bizonyos mértékben védik, de a másik oldalon a CHF/HUF árfolyamának újbóli emelkedése rejt komolyabb kockázatokat. A következő időszak kérdése az, hogy képes lesz-e a forint a 271-275 közötti sávban maradni, vagy új, magasabb intervallumokat keres az aggodalmak közepette. A 275-ös szint egyelőre komolyabb ellenállásnak minősül.

EUR/USD (1,4150 – 1,4250): Minden hónap első pénteken úgynevezett NFP péntek, ma kiderül, hogy augusztusban az agrárszektoron kívül foglalkoztatottak száma mennyivel bővült az Egyesült Államokban. A várakozások szerint 68 ezer fős lesz ez az érték, ami elég alacsony szám, de legalább pozitív. Az EUR/USD árfolyama egyre alacsonyabb, nem kizárt, hogy a délutáni munkaerő piaci adatokat már 1,42 alól fogja várni. Hétfőn az USA-ban munkaszüneti nap lesz, így a következő neuralgikus pont a piacokon szeptember 7-e lesz, amikor a német alkotmánybíróság nyilvánosságra hozza a döntését az EFSF mechanizmus jogszerűségéről. Szerdáig tehát marad a bizonytalanság, ami kedvez a dollárnak, franknak és a jennek, hátrányos az eurónak és a feltörekvő devizáknak.

CHF/HUF (242,00 – 249,00): Már a 246-os szint fölé emelkedett a frank árfolyama, egyértelműen kockázatkerülős üzemmód van napirenden. A szerdai Schneider-Amman nyilatkozat azt sejteti, hogy Svájc nem feltétlen veszi fel a kesztyűt az erős frankkal szemben, így a frankvásárlók felbátorodtak, ma reggelre már csak 1,125 frankot adtak egy euróért és jelenleg bőven 1,12 alatt járunk már.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!