3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A nyugodt nemzetközi hangulat, illetve a Magyarországgal kapcsolatos várakozások lassú javulása is hozzájárult, hogy immár hetek óta stabil a forint árfolyama. A Commerzbank szakértői kedden sem várnak komoly mozgást, előrejelzésük szerint 263 és 265 között lehet az euróval szemben az árfolyam.

EUR/HUF (263,40 – 265,60): Az elmúlt bő egy hónapban a forint árfolyama stabilan beállt a 263-268,50 közötti szintre, sőt, az utóbbi szűk két hétben egy százalékon belüli árfolyammozgást tapasztalhattunk. A forint jelenlegi erős szintjének több oka van: a magas, hat százalékos alapkamat mellett javulgat az ország megítélése, áprilisra az öt éves magyar kötvények CDS-felárainak az átlaga már 250 alá került, ami a januári csúcshoz képest 40 százalékos csökkenésnek felel meg. A külföldi befektetők csökkenő kockázat mellett tehetnek szert magas hozamra. Mindaddig tehát, amíg a befektetői hangulat pozitív marad, addig a forint is az erősebb oldalát tudja mutatni. A fundamentumok területén nincs olyan kézzelfogható eredmény, ami okot adhatna az erősödésre, de természetesen idő kell, hogy a Széll Kálmán terv termőre forduljon. Ha sikerülne makroszinten javulást mutatni (pl. csökkenne a munkanélküliség, az - egyszeri tételeken túl – csökkenő pályára állna az államadósság, stb), azt a hitelminősítők is díjaznák egy kilátásjavítással, de erre legjobb esetben is csak a második félévben illetve évvége felé számíthatunk. A mai nap 264 körüli szintről indul, és várhatóan a 263-265 közötti sávban fog "mozogni" az árfolyam.

EUR/USD (1,4730–1,4830): Hasonlóan a tegnaphoz, ma is egyetlen fontosabb amerikai adat lehet érdekes piaci szempontból: a márciusi ipari megrendelés állomány számait hozzák nyilvánosságra. Hétfő este ugyan az 1,49-es szintet is átlépte az EUR/USD árfolyama, de reggel már újra 1,48-nál kezdte a napot a devizapár. A kamatkilátások miatt még mindig az euró, illetve a többi fejlett / feltörekvő devizák húznak hasznot a dollárral szemben. A csütörtöki ECB kamatdöntésig nagy valószínűséggel a kivárás lesz a jellemző, az euro/dollár 1,48 körül, a dollár/forint pedig 178-180 holdudvarában maradhat. Az ECB kamatdöntés után a pénteki non-farm payroll adatok kerülnek majd a befektetők fókuszába.

CHF/HUF (204,90 – 207,40): Ahogy az EUR/HUF árfolyama az utóbbi néhány hétben nem nagyon módosul, úgy a CHF/HUF kurzusa sem igazán változik, mára is a 205-207 közötti sáv lehet a jellemző.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!