EUR/HUF (270,50 – 273,00): A londoni piaci szereplők hiánya szemmel láthatóan megtette hatását, az EUR/HUF árfolyama alig változott, a 271-es nyitás után végig 272 körül adták-vették a közös deviza/forint „keresztet”. Ma már várhatóan nagyobb volatilitás várható, bár ma nem tesznek közzé sem Európában, sem az Egyesült Államokban fontos makroadatokat. Ahogy az EUR/HUF árfolyama úgy az öt éves magyar államkötvény csődbiztosítási felára is stagnál, sajnos az idei csúcsának közelében. A CDS-felárunk csökkenése az eurózóna adósságválságának jó menedzselésével, jó szeptemberi hazai kiigazító csomaggal, és tartósan alacsonyabb CHF/HUF árfolyammal valósulna meg, sőt, akkor talán az utolsó negyedévben a Moody’s, és / vagy a Standard & Poors hitelminősítők is kilátást javíthatnak. A mai napra 270,50-273 közötti kereskedés valószínű.
EUR/USD (1,4425 – 1,4525): Az olasz miniszterelnök és a pénzügyminiszter tegnap egy hétórás maratoni találkozón megállapodott egymással - az ECB győzködésére -, hogy újabb, 45 milliárd eurós megszorító csomagot jelentsenek be. Ez egy hónapon belül már a második kiigazító pakett, amire egyébként nagy szükség van, mert finoman szólva nem igazán üdvös az, hogy az ECB olasz kötvényeket vásárol azért, hogy letörje a magas kamatokat, és ezzel mesterségesen tegye olcsóbbá a finanszírozást. Ma este publikálják a FED legutóbbi kamatdöntő ülésének a jegyzőkönyvét, de mivel pénteken a jackson hole-i meghallgatáson megtudhattuk az aktuális álláspontot, így ezt az eseményt a szokásosnál lanyhább érdeklődés követheti. Az EUR/USD árfolyama 1,4425-1,4525 között alakulhat mára, a dollár / forint feltehetőleg 187-190 között fog ma mozogni.
CHF/HUF (228,00 – 233,00): Egész jól tartja magát az EUR/CHF az 1,18 körüli „magaslatokon”, ami CHF/HUF-ban ma reggel 230-as árfolyamnak felel meg. A UBS által számolt júliusi fogyasztási indikátor 1,52-ről 1,29 pontra esett, ennél a mutatónál is látszik, hogy a külföldi alig fogyaszt, a belföldi pedig inkább kevesebbet, vagy külföldön költekezik Helvéciában.
mfor.hu