Lassan a régión belül is magunkra maradunk, ugyanis lassan már a többi közép-kelet-európai ország is kikéri magának, hogy velünk említsék őket egy lapon. Szerdán a pesti tőzsde is jelentősen alulteljesített, a kicsit pozitív nemzetközi hangulatban mi csak szenvedtünk. Ma még a többi részvénypiac nyomába eredhetünk, az Európában esedékes kamatdöntések miatt erre van is némi esély.
Az OTP egyelőre 1450 és 1600 között sávozik, a két szélső érték között pedig bármi megtörténhet. Azt már napok óta mondjuk, hogy fontos lenne az 1450 megtartása, ma az amerikai tőzsdéken látott pozitív hangulat miatt inkább felfelé kell tekintgetni. Ma bizonyíthat a bankpapír, hogy akar-e emelkedni, vagy lefelé várjuk. Az első esetben szinte kötelező lenne 1600 felett zárnia. Ha a várható pozitív kezdés után napközben elesik, és nem sikerül 1600 fölé zárni, akkor további súlyos esés jöhet, akár háromjegyű is lehet az árfolyam a jövőben. Éppen ezért lesz kulcsfontosságú a mai nap.
A Mol szerdán visszazárt a sáv aljára, a 9050-es kulcsszintre, ma emelkedés jöhet, minden bizonnyal a sávon belül marad valahol 9050-9500 között.
A Magyar Telekom is gyengült szerdán, de maradt a háromszögön belül, így továbbra is inkább felfelé várhatjuk. Az 565 lehet az első ellenállás, majd felette a 600 a második kulcsszint. Ellenkező irányban 550 már támasz.
A Richter chartján egy fordított fej-váll alakzat rajzolódik ki 25 000-es nyakvonallal, melyről szerdán lefordult. Ma még szépíthet, ha áttöri ezt a szintet, 26 300-ig mehet fel. A 24 200-as támasz csak a zárásban esett el, ma a várható pozitív nyitás után ismét ez lehet a támasz.
Az amerikai tőzsdék szerdai erősödése után várhatóan a BUX is kismértékű javulással nyithatja majd a napot, aztán a napközben megjelenő makroadatok sora adhat irányt a kereskedésnek. Európában a Bank of England és az Európai Központi Bank is kamatdöntő üléseket tart, melyeknek eredménye hatással lehet az irányra. Az elemzők mindkét intézmény esetében a kamatszint csökkentésére számítanak. ű