Az utóbbi napokban ütötték a régió tőzsdéit, ez folytatódhat csütörtökön is, mivel vélhetően van még kivonni való pénzük a külföldi befektetőknek. A legnagyobb érdeklődés az OTP-t kísérheti, mely három nap alatt 30 százalékot bukott, egyelőre nem látszik támasz a bankpapírban, így nem tudni, meddig eshet.
Az OTP hétfő óta csak szenved, az utóbbi két napban pedig egyaránt több mint 10 százalékot buktak a cég részvényei. Igazából a mostani folyamatok már néhány hónapja előre jelezhetők voltak, beigazolódott a pesszimista szcenárió. Ráadásul egyelőre nem is látszik olyan támasz, ami megfoghatná a papírt, lehetetlen megjósolni, meddig eshet. Persze elképzelhető egy felfelé korrekció is, de az elbukott 30 százalékot nehéz lesz visszaszerezni. Az első ellenállás 2000 körül lehet, majd ha esetleg azt átviszi, akkor a 2300 állíthatja meg hosszabb időre.
Némileg meglepő volt, hogy a Mol a szerdai pánikban is viszonylag stabil tudott maradni. Támasz a korábbi mélypont 8600-on, ezt már erősen támadta, de sikerült felette maradnia. Ma esetleg a javuló hangulatban elrugaszkodhat ettől, az első ellenállás 9200 lehet.
A szerdai tőzsdepánik leginkább a Magyar Telekomon volt érezhető, a befektetők pánikszerű eladásokba kezdtek a piacon. A korábban erős osztalékpapírnak tartott Telekom ettől megrendült, és teljesítette az 520-as célárat, ami már a tavaly októberi mélypontot jelenti. Innen felfelé 565 lehet az első ellenállás, kérdés, hogy ezt mikor kezdi el támadni.
A Richter esetében elesett a 26 500-as támasz, de továbbra is ez a kulcsszint, ha sikerülne visszazárni fölé, akkor fals letörésről beszélhetnénk, és mehetne fel. ha viszont lefordul, akkor a 23 000-es célár teljesülhet, egyelőre kicsit valószínűbb az első forgatókönyv.
A BUX esetében elesett a legutolsó mélypont 10 500-nál, utoljára hat éve volt ilyen alacsonyan az irányadó index, mint most. A következő elérhető szint a 9800 lehet, majd a délutáni amerikai makroadatok bolygathatják meg ismét a piacot.