Továbbra sem lehet sok jót mondani technikailag a Budapesti Értéktőzsdéről: a BUX esetében 15 500 felett lehetne újra emelkedő trendről beszélni, addig azonban továbbra is negatívak a kilátások. A vezető részvények esetében sem volt tapasztalható komoly elmozdulás az utóbbi napokban, a nemzetközi piacokhoz hasonlóan kivárás jellemzi a befektetőket.
Az OTP hétfőn 3400-ig esett, ezzel maradt a sávban: felfelé 3500 az ellenállás, míg ha további esés következik, akkor 3300 lehet a következő ellenállás.
A Mol elérte a 11 000-es célárat, ennyi eséssel egyelőre megelégedhet, már látható is, hogy némi korrekció indult, felfelé 11 500 az ellenállás. Az Oroszországból érkező hírek negatív kilátásokat jelentenek a magyar olajcég számára: állítólag elképzelhető, hogy az oroszok megpróbálják ellehetetleníteni a Mol egyik gázmezőjét.
A Magyar Telekomról nem sok újat lehetett mondani az elmúlt hetekben, szűk sávban mozog a távközlési részvények értéke, és egyelőre nem is látszik, hogy ebből bármelyik irányba is kitörne. Az 560-as célárat elérte a részvény, innen 575 az első ellenállás.
A Richter chartján az látszik, hogy az 50 százalékos korrekciós szintről emelkedés indult, de a forgalom rendkívül gyenge, így valószínűleg nem fog messzire jutni. Fent a 35 200 ellenállás, míg lefelé 32 800 az első támasz.
A BUX esetében még mindig a fej-váll forduló a legfontosabb alakzat, lement hétfőn az 50 napos átlag alá, de a nap végén visszahúzták 14 800 fölé, így ez már megerősített támasz. A letört nyakvonal ellenállás, ha visszamegy fölé, akkor behalt letörésről beszélünk. 15 500-ig visszatesztről lehet szó, felette lehet újra emelkedő a trend. Ha elesik az 50 napos átlag, akkor a fej-vállból számolt célár 14 000.