Az utóbbi napok felfelé araszolása után lassan döntenie kell a BUX-nak: áttöri az ellenállást, vagy megfordul, és lefelé kezd araszolni. A charton már látszik az emelkedés kimerülése, ezért most az utóbbi a valószínű, várhatóan nem lesz annyi erő benne, hogy kitörjön. Pénteken a délután megjelenő amerikai munkanélküliségi adat jelentősen befolyásolhatja a kereskedés irányát a nap második felében.
Az OTP 2800-3000 között sávozik, csütörtök délután éppen a sáv tetején sikerült zárnia, ez talán optimista jelzés lehet, felette a 3150 a következő ellenállás. 2800 erős támasz, ha mégis letörné, akkor alatta 2650, majd 2300 lehetnek a megállók.
A Mol esetében szinte semmi nem változott csütörtökön, le lehetne írni ugyanazt, mint egy nappal ezelőtt. Röviden összefoglalva 9800-10 600 közé ragadt be, a kitöréshez erő kéne, egyelőre meg sem kísérelte.
A Magyar Telekomnak sem volt túlzottan izgalmas napja, csütörtökön is maradt az 580-as kulcsszint közelében, még mindig vacilál a 615 és az 555 között, hogy merre induljon el. Az előbb említett két szint lehet az első megálló felfelé, illetve lefelé .A Richter már napok óta a legerősebb a blue chipek közül, ez a tendencia csütörtökön is folytatódott, szépen haladt előre céljai felé. Az elsődleges célját el is érte, sikerült 28 500 felett zárnia, most jöhet a következő ellenállás 29 500-nál. Lefelé 26 750 már megerősített támasz.
A BUX csütörtökön sem tudta meghaladni a hétfői csúcsot, ezzel kifulladni látszik az emelkedés. Ha mégis sikerülne betöltenie a következő rést 13 700 felett, akkor mehetne tovább felfelé, de erre most kevés esély látszik. A péntek délután Amerikából érkező makroadatok jelentősen befolyásolhatják a kereskedés irányát, a befektetők szinte minden tőzsdén New Yorkra figyelnek majd. A BUX esetében lefelé 12 000 megerősített támasz, ha az elesik, akkor 10 600 kerülhet betöltésre, az alatt pedig a cél 8000.
Forrás: KBC Equitas