Felemás volt a hétfői kereskedési nap a tőzsdén: eleinte a Mol szárnyalása még húzta kicsit az indexet, aztán a nap végére az olajpapírok is szép lassan visszaestek, miután a S&P leminősítette hazánk szuverén adósságkockázatát. Kedden talán kicsit magára találhat a börze, bár ez egyelőre inkább csak remény.
Az OTP hétfőn reggel réssel indult lefelé, majd délután hazánk leminősítése után az 1950 is csak ideiglenes támasz volt a bankpapír számára. Ma már az 1930 is ellenállás, míg lefelé 1750 a támasz és a célár.
A Mol a hétfői nap első felében 15 százalékot szárnyalt annak hírére, hogy az OMV eladta 21,2 százalékos részesedését az orosz SurgutNefteGaz-nak. A kereskedés második felére aztán jelentősen visszaestek az olajrészvények. Az Elliott ötödik hullámát teljesítette, sőt a napon belüli eséssel a hatodik hullámon is túl van, innen a 10 000 erős támasz. Jöhet a hetedik hullám, mely 10 800 körülre viheti fel. A 10 000 alatt 9500 már kőkemény támasz, íg felfelé 10 500 az ellenállás. Nem szabad elfelejteni a részvénnyel kapcsolatban, hogy immár ez a legnagyobb súlyú BUX-komponens.
A Magyar Telekom visszaesett az 520-as támaszra, efelett erős ellenállás az 50 napos átlag 550-en. Lefelé éppen a támaszon van, elvileg az 520 megfoghatja.
A Richter egy lehetséges duplacsúcsot alakított ki, a sáv 25 500-27 500 között van. A hétfői nap egyetlen pozitívuma, hogy a sáv alja megtartotta, így nem esett ki belőle.
A BUX réssel indult lefelé a hét első napján, majd a Mol-rally felhúzta, de a nap végére visszaesett a nyitás utáni szintre. Pozitív, hogy az 50 napos átlag nem esett el, ez erős támasz 11 000-nél. Jó eséllyel felfelé indulhat, most kell majd figyelni, hogy magasabb vagy alacsonyabb csúcsra megy. Értelemszerűen az első változat további emelkedést hozhat, míg a második esetben számíthatunk az 50 napos törésére, majd lent a rés betöltésére. Lent az 50 napos átlag erős támasz, a 11500 erős ellenállás, a kettő közt konszolidálhat ma. Csökkenthet a volatilitás az elkövetkezendő napokban.