Kicsit nagyobb az esély arra, hogy emelkedést láthatunk ma a Budapesti Értéktőzsdén, ezt támogathatja a pozitív nemzetközi hangulat. Az elmúlt két napban a Mol vezette felfelé a piacot, de hétfőn és kedden is jelentősen visszaesett a zárásra az olajpapír.
Az OTP esetében egy nagyon rövid távú duplaalj látszik a charton, felfelé a rés az ellenállás, aminek betöltése valószínű. A kedden bejelentett állami FHB-tőkeemelés azért fontos a bank szempontjából, mert a szakemberek szerint hasonló lépésre lehet számítani az OTP esetében is. Azt már Veres János pénzügyminiszter is szóba hozta kedden, hogy tárgyalnak más bankokkal, neveket azonban nem említett.
Jelenleg a Mol a legnagyobb súlyú komponens a BUX indexben, az utóbbi két napban felemás teljesítményt nyújtott az olajpapír. Hétfőn és kedden az orosz SurgutNefteGaz tulajdonszerzésének hatására lódult meg napközben a részvény, majd a zárásra mindkét esetben visszaesett. Lefelé a 9500-10 000-es zóna már kőkemény támasz, míg felfelé a 11 000 lehet az első ellenállás, majd felette 11 400 mutathat megállót.
A Magyar Telekom ismét felfelé indult az 520-as támaszról, innen van esély, hogy az 565-ös szintet teljesíti. Most az 530 a támasz, kicsi az esélye, hogy visszaessen alá.
A Richter egy lehetséges duplacsúcsot alakított ki, melynek nyakvonalát letörte, ebből 24 500 elvileg várható, de a 25 000-25 500 erős támasz, mely kedden is megtartotta.
A BUX index esetében az 50 napos átlag 11 000-nél a sáv alsó széle, ez erős támasz. Felfelé a 11 500 jelenthet ellenállást, ma jó eséllyel folytathatja felfelé, de érdemes lesz figyelni, hogy magasabb vagy alacsonyabb csúcsra megy-e. A következő napokban kicsit csökkenhet a volatilitás.