EUR/HUF (276,50 – 280,00): Ma délután kettőkor teszik közzé az MNB Monetáris Tanácsának az aktuális kamatdöntését. Az álláspontunk tegnap óta nem változott: a kamatszint tartása mellett egyelőre több érv sorakoztatható fel, mint ellene (infláció felgyorsulása, az IMF tárgyalás második köre még előttünk van, illetve nincs megnyugtató eredmény az eurózóna háza tájáról sem). Ma reggel közölte a KSH a júliusi munkanélküliségi adatokat, ami némi meglepetéssel szolgált, mivel 10,9 helyett 10,5 százalékosra csökkent az állástalanok rátája itthon. Az adatra húsz filléres mozgással reagált a piac, ha ez egyáltalán említésre méltó. Ha nem érkeznek a kamatdöntésig releváns hírek, információk, bejelentések, stb. akkor addig a tegnapi naphoz hasonló stagnálásra, oldalazásra számíthatunk. IMF szerződéssel a zsebünkben más lenne a helyzet, egyes elemzések szerint 50-100 bázispontos lazítást eredményezne a megállapodás, amennyiben ősszel pont kerülne az ügy végére.
EUR/USD (1,2450 – 1,2570): A FED és az ECB lépéseire várnak a piaci szereplők, küszöbön áll mindkét intézménynél a beavatkozás lehetősége. Sőt, bonyolíthatja a helyzetet, hogy a lassuló kínai növekedési számok egyértelmű trendje miatt már az ázsiai ország pénzügyi irányítása is gazdaságélénkítésben gondolkodik. Ez esetben csatlakoznának harmadikként a két nagy stimuláló pólushoz - FED (QE), ECB (EFSF-ESM). Már a pénteki Jackson Hole-i FED konferencián elhangozhat Ben Bernanke részéről a QE3-as programra való utalás, de valószínűbb forgatókönyvnek
tűnik az a verzió, hogy a FED megvárja a szeptember 7-én publikálandó munkaerőpiaci adatokat. Vélhetőleg ezen számok ismeretében jelentenek be bármit is a következő kamatdöntő ülés, szeptember 13-a után. Az ECB bejelentés körül már jóval zavarosabb a kép, Mario Draghi jövő hét csütörtökön tart sajtótájékoztatót, de a görögök helyzetéről a trojka vizsgálóbizottsága csak a hónap közepére / végére készíti el a jelentését. Eközben heves vita folyik az ECB-n belül, hogy a kötvényvásárlási program jó megoldás lehet-e az euróválság rendezésére. Nem csoda, hogy az EUR/USD árfolyama (is) stagnál 1,25 környékén csakúgy, mint tegnap.
CHF/HUF (230,00 – 233,00): Nem várható változás a svájci árfolyampolitikában: Thomas Jordan egy tegnapi interjúban kifejtette, hogy az SNB kitart az árfolyamküszöb intézménye mellett, mely segítette a svájci gazdaság stabilizációját. Indokoltnak tartja a frank árfolyamát mesterségesen gyengébb szinten tartani, de a küszöb alkalmazása nem tarthat örökké. Az elhangzottak alapján továbbra is az EUR/HUF árfolyammozgást leképező CHF/HUF kurzusokra számíthatunk, ami mar reggel 231,25 és 231,70 között oldalazott.
mfor.hu