22 892 ponton állt a csütörtöki nap első felében a BUX index, ez 0,33 százalékkal volt magasabb a szerdai záróértéknél. A forgalom kicsivel alacsonyabb volt az átlagosnál, az első órák alatt nagyjából 5 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.
A vezető részvények vegyesen kezdték a napot, még ahol felfelé indult az árfolyam, ott is bizonytalannak tűnik egyelőre az emelkedés. Az OTP 5210 forintig esett vissza a nap elején, ez 0,4 százalékkal volt alacsonyabb a szerdai szintnél, míg a Mol 1,95 százalékos drágulás után 20 890 forintba került. A Magyar Telekom eközben változatlanul 666 forinton állt a kereskedés első felében.
Felemás nyitást produkáltak a gyógyszergyártók is a piacon: a Richter 0,68 százalékos gyengülést követően 46 185 forintért cserélt gazdát, az Egis pedig 22 300 forintot ért, ami 0,02 százalékkal volt alacsonyabb a tegnapi árfolyamnál.
Az európai adósságválságokkal kapcsolatos pesszimista híreknek köszönhetően a forint gyengüléssel nyitott csütörtök reggel a bankközi devizapiacon. Délelőtt 277,50 forintot kellett adni egy euróért, ami egy hajszállal magasabb volt a szerdai szintnél. A dollárral szemben 203,69-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 208,50 forintba került.
A vezető európai részvényindexek gyengüléssel nyitottak reggel: a londoni FTSE a csütörtöki nap első felében 0,31 százalékos mínuszban volt, míg a frankfurti DAX 0,42 százalékkal állt tegnapi értéke alatt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,24 százalékos javulással kezdett reggel. A vezető amerikai határidős indexek enyhe mínuszban voltak délelőtt, a jelek szerint a Wall Streeten is inkább a negatív irányba hajlik a hangulat. Délután közlik Amerikában a második negyedéves GDP felülvizsgált adatát, mely okozhat meglepetést a befektetőknek.
mfor.hu