A hét első napján délután indultak jelentősen felfelé a részvényárak a Budapesti Értéktőzsdén, az OTP-t a végére nagyon kitépték a befektetők. Várható volt, hogy kedden folytatódik majd az emelkedés, bár a nemzetközi hangulat romlása miatt már kisebb mértékben, mint az előző nap. A forint egyelőre stabilan tartja magát a hétfőn elért 260-as szint környékén az euróval szemben, de már kezd kifulladni a szárnyalás.
A BUX index délelőtt 12 015 ponton állt, ez 2,38 százalékkal volt magasabb a hétfő délutáni záróértéknél. A vezető papírok mindegyike erősödni kezdett, ismét az OTP húzta felfelé a piacot. A bankrészvények 3,77 százalékos drágulás után 2780 forintot értek. Hétfőn délután nem elsősorban a kamatdöntés volt pozitív hatással az OTP árfolyamára, inkább az, hogy az MNB a tartalékolási rátát is csökkentette. A Mol kedden reggel 0,53 százalékot tudott javítani, 9550 forinton álltak az energiacég papírjai a tőzsdén. 2,85 százalékkal emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, így 577 forintba kerültek a részvények, melyek lassan ismét kezdhetik támadni a 600 forintos szintet.
A gyógyszeripari részvények vegyesen kezdték a kereskedést kedden: az Egis 1,55 százalékos gyengülés után 10 830 forintot ért, a Richter viszont 3,27 százalékos ugrás után 26 200 forintba került.A forint 260 körül kezdett reggel a devizapiacon, ingadozó teljesítményt mutatott a magyar fizetőeszköz. Az viszont kijelenthető, hogy a hétfőn délután kezdődött szárnyalás kimerülni látszik, a nemzetközi hangulat romlása a forintra is rányomja a bélyegét. Délelőtt 260,96 forintot kellett adni egy euróért.
A nap második felében a nemzetközi piacokról érkező makroadatok miatt lehet mozgalmas a kereskedés a pesti börzén is. Magyar idő szerint délután fél háromkor közlik Amerikában a GDP harmadik negyedéves adatának felülvizsgálatát. Az első becslés 0,5 százalékos visszaesést mutatott, ezt módosíthatják most. Szintén ma jelennek meg a személyes kiadások alakulásáról szóló adatok, valamint fontos számok az ingatlanárak alakulásáról.
A világ tőzsdéin jórészt a korrekció jelei mutatkoznak a hét elején tapasztalt szárnyalás után. A vezető európai tőzsdeindexek eséssel kezdték a napot, sőt délelőttre az amerikai határidős kontraktusok is mínuszba fordultak.