A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 71,60 ponttal, 0,58 százalékkal 12350,61 pontra nőtt. Az S&P 500-as mutató 8,82 ponttal, 0,67 százalékkal 1328,26 pontra emelkedett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 19,90 ponttal, 0,72 százalékkal nőtt és 2776,79 ponton zárt.
Érdekesség, hogy a kisebb vállalatok részvényeit tömörítő index, a Russell 2000 a szerdai emelkedést követően a 2007 októberi csúcsa felett zárt.
A hangulatot az a bejelentés alapozta meg, hogy emelkedett a foglalkoztatás az amerikai magánszektorban márciusban. Ekkor 201 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma a februári 208 ezres emelkedés után. Ennek alapján arra lehet számítani, hogy az egész amerikai gazdaságban a mezőgazdasági ágazaton kívül foglalkoztatottak száma is nőtt. Az ezzel kapcsolatos adatot pénteken ismertetik.
Az is hatott szerdán a részvényárakra, hogy a negyedév végéhez közeledve a befektetők átalakítják portfóliójukat. Szakértők szerint szembetűnő, hogy a befektetők eladják a nyersanyagtermelők papírjait, és az ipari cégek részvényeit vásárolják.
Ugyanakkor az olajszektor részvényei is növekedni tudtak, miután Obama elnök a hazai kitermelés fokozására ösztönözte az amerikai cégeket. Az elnök növelné továbbá az etanol előállítást, így a két forrásnak köszönhetően a nyersanyagok szempontjából csökkenhetne az ország energiafüggősége.
A szerdai napra is jutott felvásárlási hír, a Cephalon (CEPH) árfolyama ugrott meg 28 százalékkal azt követően, hogy napvilágra került, hogy egy másik gyógyszergyártó, a Valeant (VRX) megvásárolná a céget.
mfor.hu/MTI