A nyitáskor még erősebb volt a forint a bankközi devizapiacon, mint hétfőn, azonban hamar újabb gyengülési hullám indult, ami 283-ig gyengítette a magyar devizát az euró ellenében. A negatív nemzetközi hangulatban a régiós devizák is csak szenvednek, bár a forint vezeti az esést.
283,28 forintot kellett adni kedd reggel az euróért, ez több mint 1 százalékkal volt magasabb a hétfő délutáni árfolyamnál. A dollárral szemben 203,57-ig gyengült a forint, míg a svájci frank jegyzése 186,86-ig emelkedett a nyitás után.
Az már a hét elején látszott, hogy nehéz napok elé néz a forint, mivel a nemzetközi hangulat romlásával ismét visszaesett a befektetők kockázatvállalási hajlandósága, ami szokás szerint a feltörekvő piaci devizákon látszott meg először. Hétfőn a régió fizetőeszközei közül a forint volt a legnagyobb vesztes, pedig délután még viszonylag jól tartotta magát a lengyel zlotyhoz képest.
Kedden több fontos makroadat is megjelenik, melyek jelentősen befolyásolhatják a magyar deviza árfolyamának alakulását. A legfontosabb a német ZEW gazdasági hangulatindex lesz, melyet magyar idő szerint délelőtt tizenegykor közölnek. Az index a német gazdasági szereplők várakozásait tartalmazza, azaz most kiderülhet, mennyire bíznak a gazdasági fellendülésben az ország vállalatai. Az elemzők arra számítanak, hogy a múlt havi 31,1 pontról 35,2 pontra emelkedik a mutató értéke.
Délután a tengerentúlról jön néhány fontos adat, melyek közül elsősorban a termelői árak alakulása, valamint az ingatlanpiac számai lesznek fontosak. A szakemberek szerint a legvalószínűbb, hogy májusban emelkedett a kiadott építési engedélyek és a megkezdett lakásépítések száma is az előző hónaphoz képest.
Rosszul kezdtek kedd reggel a régiós devizák is a piacon: a lengyel zloty 0,32 százalékos gyengülést követően 4,5533-nál állt az euróval szemben, míg a cseh korona 26,855-ig gyengült.