22 588 ponton állt a szerdai kereskedés első felében a BUX index, ez 0,65 százalékkal maradt el a tegnapi záróértéktől. A forgalom magasabb volt az átlagnál, délelőttig majdnem 9 milliárd forint cserélt gazdát a befektetők között, ez azonban nagyrészt a nyitás utáni élénk eladói hullámnak volt köszönhető.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a legnagyobb vesztes egyelőre az OTP, mely a jelek szerint nem tud szabadulni attól a negatív hírtől, hogy három évig marad a bankadó. A társaság papírjaiért 5570 forintot fizettek délelőtt, ez 1,85 százalékkal alacsonyabb volt a tegnapi szintnél. Eközben a Mol 0,74 százalékos lecsorgással kezdett, 23 595 forinton állt, a Magyar Telekom viszont 1,27 százalékos emelkedést követően már 559 forintért cserélt gazdát.
Javítani tudtak a nyitás után a gyógyszergyártók a piacon, a jelek szerint a két papír hamar túltette magát a gyógyszerkassza megvágásának hírén. A Richter a nap első felében 37 165 forinton állt, ami 0,31 százalékos emelkedésnek felelt meg, míg az Egis 0,67 százalékos javulást követően 19 400 forintért cserélt gazdát.
A jelek szerint a forint piacán is csak átmeneti volt a gyengülés a reformcsomag keddi bejelentése után: a szerdai kereskedés első felében 272,32 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,23 százalékkal alacsonyabb volt a tegnapi szintnél. A dollárral szemben 197,27-ig kapaszkodott vissza a hazai fizetőeszköz, míg a svájci frank 212,59 forintba került.
A vezető európai részvénypiacokon is gyengüléssel kezdődött a nap a globális befektetői hangulat romlása miatt, elsősorban az olajár ismételt emelkedése aggasztja a szakembereket. A londoni FTSE délelőtt 1,03 százalékkal állt tegnapi értéke alatt, míg a frankfurti DAX 1,06 százalékos mínuszban volt. Régiónkban a varsói WIG 20 0,47 százalékot veszített értékéből az első néhány órában, míg a vezető amerikai határidős indexek néhány pontos erősödést jeleztek előre délutánra.
mfor.hu