EUR/HUF (289,00 – 293,00): Tegnap már a 290-es szintet is érintette az árfolyam, majd az USA-ból érkező rossz adatok hatására 291,50-ig korrigált nap végére a kurzus.
A 290 erős ellenállási szint, aminek leküzdése nem sikerült elsőre, és kicsit úgy tűnik, hogy a piac nem nagyon tudja merre tovább, mivel a gyengülés egyelőre nem indokolt, de a további erősödéshez viszont hiányzik az erő. Ma reggel a banki- és szektorális különadók, illetve a tranzakciós illeték esetleges emeléséről szóló miniszterelnöki nyilatkozatra némi gyengüléssel reagált a hazai deviza, de még így is a 292-es szint közelében tartózkodik az árfolyam.
A fent említett adóelemek emelését a miniszterelnök a túlzott deficit eljárás megszüntetése miatt említette, mint lehetséges eszközt, ha az Unió nem tartaná elégségesnek a Varga-csomag első két elemét. Az emelés kétségtelen, hogy csökkentené a hiányt, de a strukturális egyenleget nem javítaná, és az Unió ezt a mutatót figyeli kiemelten.
EUR/USD (1,2820 – 1,2940): A makró adatok mellett a QE3 körüli hírek alakítják az árfolyamot. Tegnap volt mindkettőben része a piacnak. Az amerikai adatok rosszabbak lettek a vártnál, ami az
euró árfolyamát az 1,2930-as szintig emelte. Majd jött a FED san franciscói elnökétől egy nyilatkozat, miszerint a program összegét már akár a nyáron is csökkenthetik. Ennek hatására az 1,29-es
szint alá korrigált a zöld hasú.
Ma szintén csak a tengerentúlról várhatóak adatok délután, ha ezek ismét rosszabbak lesznek, akkor a jelenlegi 1,2860 körüli szintekről ma is erősödhet az euró. Jelenleg dollár-pozitív hírek hiányában az 1,28-as szint állhat az erősödés útjába, ezen a jövő szerdán megjelenő, legutóbbi FED jegyzőkönyv tartalma segíthet.
CHF/HUF (232,50 – 236,50): Bár tegnap egész nap erősödött a frank, a továbbra is erős forint miatt a 233-235-ös sávban maradt az árfolyam. A mai napra az e hétre jellemző 232-238-as sávban várható a mozgás.
mfor.hu