A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 365,10 pontos csökkenéssel, 24965,63 ponton zárt hétfőn, ez 1,44 százalékos esésnek felel meg. Pedig reggel még egészen jól indult a nap...
A nemzetközi hangulat nem akar javulni, ez pedig az amúgy is gyengécske magyar gazdaság szereplői számára nem sok jót jelent. Ráadásul ha így folytatódnak a dolgok, akkor a relatív erős magyar boldogságindex is komoly törést szenvedhet el.
A múlt pénteken elindult emelkedés ma reggel úgy tűnt folytatódhat, hiszen a nyitást követő bő órában 1 százalék feletti pluszt mutatott az index, és szinte minden papír a pénteki záróértéke felett állt. Ezt követően előbb a pénteki szintre estünk, és délután kettőig ott kereskedtek a befektetők. Kettőkor előbb a kamatdöntésre jött kisebb eladás, majd fél háromkor végleg a pincébe küldték a piacot.
A lejtmenet részben a nemzetközi trendeknek megfelelően zajlott, de minden bizonnyal közrejátszott benne, hogy az MNB várakozása szerint a vártnál lassabb lesz az infláció csökkenése és a gazdasági növekedés sem fog a korábban előrejelzett módon teljesülni. A pluszban nyitó amerikai indexek sem tudtak segíteni, főleg miután a pesti zárásra azok is a pénteki zárószintjükre estek.
Gyakorlatilag mind a Bux, mind a vezető részvények fontos szinteknél állnak, ha ez letörik, akkor a héten tovább folytatódhat az erőteljes visszaesés.
A nagyok ma is egységesen estek, a 25 milliárdos forgalom felét adó OTP 100 forintot veszítve 8100-on zárt, ami alig kisebb százalékos esés, mint a Mol 1,85 százalékos mínusza (24875).
A Telekom 1,47 százalékkal került lentebb, 874, míg a legjobban küzdő Richter 0,2 százalékot veszítve 38505-ön zárt.