3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Jelentős, két százalék körüli gyengüléssel kezdte a keddi napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett az első órákban, különösen az OTP és a Mol három százalék körüli zuhanása volt jelentős a piacon. A forintot is adni kezdték a befektetők, a nyitás után 274 közelébe gyengült a hazai deviza az euróval szemben.

Jelentős, két százalék körüli gyengüléssel kezdte a keddi napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett az első órákban, különösen az OTP és a Mol három százalék körüli zuhanása volt jelentős a piacon. A forintot is adni kezdték a befektetők, a nyitás után 274 közelébe gyengült a hazai deviza az euróval szemben.

21 464 pontig esett vissza a BUX index kedd reggel, ez 1,91 százalékkal maradt el a hétfői záróértéktől. A forgalom átlagos volt, az első órákban közel ötmilliárd forint cserélt gazdát a befektetők között.


A vezető részvények kivétel nélkül gyengüléssel indították a napot, különösen a Mol és az OTP bukott nagyot. A bankpapírok piacán egyelőre foggal-körömmel védik a befektetők az 5750-es lélektani szintet, melynek elesése újabb komoly lejtmenetet generálhatna. Délelőtt 5760 forintot kellett adni egy OTP-papírért, ez 2,62 százalékkal volt alacsonyabb a hétfő délutáni árfolyamnál. A Mol sem úszta meg olcsóbban a keddi nyitást: a cég részvényei 2,6 százalékos bukás után 17 630 forintba kerültek. 720 forintig esett vissza a kezdést követően a Magyar Telekom, ez 0,83 százalékkal maradt el a távközlési papírok hétfői árfolyamától.

Viszonylag olcsón megúszták eddig a gyógyszergyártók, melyek enyhe lecsorgást mutattak a piacon: a Richter 0,91 százalékos esés után 40 500 forintba került, az Egis 18 300 forintos jegyzése pedig 0,54 százalékkal volt alacsonyabb a hétfőinél.

Rosszul indult a nap a forint számára is, a hazai deviza tovább gyengült a bankközi devizapiacon. Délelőtt 273,35 forintot kellett adni egy euróért, ami 0,2 százalékkal volt magasabb a hétfő délutáni szintnél, de nem sokkal korábban a 274-es értéket is megközelítette a jegyzés. A dollár ellenében 193,92-ig gyengült a forint, a svájci frank pedig 185,69-nél állt.

A nemzetközi piacokon is borúsan indult a nap, majd a kezdeti negatív hangulat után kezdtek felkapaszkodni az indexek. A londoni FTSE délelőtt 0,45 százalékkal állt hétfői záróértéke alatt, míg a frankfurti DAX 0,3 százalékos mínuszban nyitotta a napot. Régiónkban a varsói WIG 20 1,86 százalékot zuhant kedd reggel, a prágai tőzsde PX indexe pedig 1,51 százalékos bukással kezdett.

A tengerentúli határidős indexek délelőtt enyhe mínuszban voltak, azonban fokozatosan kapaszkodtak felfelé, így nem zárható ki a délutáni pozitív nyitás a Wall Streeten. Főleg úgy, hogy fontos makroadatok is megjelennek, melyek befolyásolhatják a hangulatot. Többek között az S&P és a Case Shiller ingatlanpiaci indexe fog megjelenni a fontos számok közül, mellette az amerikai fogyasztói bizalom alakulására lesz érdemes figyelni a befektetőknek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!