EUR/HUF (276,25 – 279,50): Az év harminckettedik hetén is erős szinten, 278-nál indul a kereskedés, ami tovább tartó jó hangulatot sejtet. A múlt hét végén a pozitív amerikai foglalkoztatottsági adatok tartják erősen a forint, és persze a cseh korona, és főleg a zloty árfolyamát. A pénteki másodpiaci kötvényhozamok mérsékelt elmozdulásokat produkáltak csupán, a CDS-felárunk viszont újabb idei mélypontra esett, egészen pontosan 454,39 bázispontra. Van még némi potenciál a kötvényhozamok, a csődbiztosítás, és az EUR/HUF árfolyam esésében, de ahhoz az EU-nak, illetve az EKB-nak kézzelfogható terveket kellene felmutatniuk a válságkezelés terén. A csütörtöki Draghi beszéd csupán ideiglenes megnyugvást hozott, a tartós stabilizációhoz több konkrétum, és gyors cselekvés szükséges.
EUR/USD (1,2275 – 1,2450): A mai jónak nevezhető piaci hangulatért kivételesen a görög hírek is felelősek. Görögország és a hitelezői megállapodtak egymással, hogy további kiadáslefaragás szükséges a kitűzött célok elérése érdekében, ugyanakkor összességében enyhe pozitív kritikát fogalmazott meg az ECB/IMF/EU úgynevezett trojkája a görög válságkezelés folyamatát illetően. Ennek nyomán az EU/USD árfolyama 1,2440-ig emelkedett, ami egy hónapos csúcsnak felel meg. A spanyol, illetve olasz két éves papírok hozamai ma reggel 14-15 bázispontos csökkenést mutattak, ami szintén annak a jele, hogy erősödik a kockázatvállalási hajlandóság a piacokon, és ez persze a dollár/forint keresztárfolyamán is meglátszik, ma reggel az USD/HUF kurzus 224 alatt is járt, ami május közepén volt utoljára.
CHF/HUF (229,00 – 233,50): Pénteken, piaczárásra 230,50-ig esett a CHF/HUF árfolyama, ami az idei legalacsonyabb szintnek felel meg. Ma reggeli jó hangulat nyomán esély mutatkozik a 230-as szint áttörésére, főleg, ha megadja magát a 277-es támasz az EUR/HUF piacán.
mfor.hu