3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Pénteken az euró ellenében mérsékelten, a svájci frankkal szemben drasztikusan erősödött a forint. A hétfő reggel is jól indult, a lendület Varga Mihály kamatcsökkentést szorgalmazó nyilatkozatát követően tört meg, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (271,30 – 273,30): Alig változott a FED beszéd után az EUR/HUF árfolyama, eleinte a gyengülés volt az irányadó, majd 273,50-nél megfordult a trend, és némi erősödés következett be, egészen 272-ig. A mai nap 271 környékéről indult, de innen egyből visszapattant az árfolyam 272 fölé, mert a hírügynökségek közzétették Varga Mihály tv-interjújában elhangzottakat, az államtitkár szerint ugyanis az MNB-nek kamatot kellene csökkentenie. Ma egyébként nem számíthatunk nagy mozgásokra, a londoni kereskedők jelenlétének hiánya valószínűleg oldalazásban fog megmutatkozni. Ma közölte a KSH a júliusi munkanélküliségi számokat, amelyek picit gyengébbek lettek a vártnál, 10,7 helyett 10,8 százalék maradt a hazai munkanélküliségi ráta, ez is inkább a gyengülés irányába vitte az EUR/HUF árfolyamát.

EUR/USD (1,4450 – 1,4550): Annyi derült ki a jackson hole-i beszédből, hogy a FED figyeli a gazdasági folyamatokat, és szükség esetén kész verziók lapunak a fiókban, de egyelőre nincs szükség konkrét lépésekre. A FED elnöke középtávon alapvetően optimistán nyilatkozott. Kezdetben a piac csalódással reagált, hogy Bernanke úr nem jelentette be a QE3-as programot, de a kialakuló rossz hangulat optimizmusba váltott, miután esély mutatkozik arra, hogy a következő FED kamatdöntő ülésen, szeptember 20-21-én újra megtárgyalják az esetleges lépéseket. Az EUR/USD árfolyama 1,4350-ről ma reggelre 1,4550-ig emelkedett, a dollár tehát gyengült, a forinttal szemben 190 feletti szintről egészen 186,50-ig tudott veszteni a dollár az értékéből. A pénteki Bernanke beszéd után újra az európai gondok lehetnek rivaldafényben, ma például az tartja kisebb bizonytalanságban a kereskedőket, hogy a német Alkotmánybíróság a közeljövőben jogszerűnek találja-e a görögöknek fizetendő segélycsomagot. Elutasítás esetén az EUR/USD árfolyama ismét a lejtőre kerülhet.

CHF/HUF (228,00 – 233,00): A frank/forint árfolyama utoljára július végén járt olyan „alacsonyan”, mint ma reggel. 230 alatt is kereskedtek a CHF/HUF devizapárral, ami a Bernanke beszéd utáni kockázatvállalási hullám fokozódásával magyarázható. Az EUR/CHF árfolyama 1,18 fölé menetelt, kérdés, hogy képes lesz-e az euró/frank kurzus megrekedni az új magasabb szinteken, ha újra nagyobb gondok merülnek fel a PIIGS államok valamelyike felől, akkor aligha.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!