Összességében erősödést mutattak a nemzetközi piacok a héten, ugyanis az európai adósságproblémák némileg háttérbe szorultak. A pénteki átfogó amerikai munkaerőpiaci adatsor azonban egyértelmű csalódást keltett, amely rontotta annak esélyeit, hogy fennmaradjon az erős lendület. A Raiffeisen elemzői szerint most érdemes a piacot hagyni lépni először.
Az OTP-ben kitartott a 4800-as támasz, amelyet követően immáron az 5250, majd ezt követően az 5450-es szint elérése, meghódítása lehet a cél. Lefelé 5050 az első támasz. Amíg kitart a kedvező hangulat, különösen hogy a pénzügyi szektor válhat a vezetővé egy ideig, addig erős maradhat, de csak addig - figyelmeztetnek a szakemberek. A bankpapír a héten 5,63 százalékkal nőtt, 5250 forinton fejezte be a pénteki napot.
Igen erőteljesen emelkedett a héten a Mol ezzel el is érve a rövid távra kitűzött célt a 20 000 körüli szinteken, mely masszív technikai ellenállás. "Korábban azt tanácsoltuk, hogy rövid távra befektetőknek eddig lehet érdemes tartani, azonban a csütörtöki (INA közkézhányadának megvásárlása) illetve pénteki (jelentős szénhidrogén találat Kurdisztánban) pozitív híráram megadhatja a lehetőséget arra, hogy a papír tovább emelkedjen 20 600, vagy akár a 21 000-es szintekig is" - olvasható az elemzésben. A Mol árfolyama 5,35 százalékkal 19 805 forintra nőtt a héten.
Bár az elemzők másik kedvence, a Richter is tudott némi erőt mutatni, de nem sikerült megtartania 44 000 fölötti szintjeit. Azonban ismét e fölé várják, míg később a 46 000-es szint elérése lehet a reális ebben a körben, addig érdemes tartani a papírt rövid távra (hosszabb távra természetesen tovább is). Fő támasza 42 000-nél. A gyógyszerpapírok árfolyama 2,25 százalékkal 43 650 forintra erősödött.
Megtartotta az Egis-t a 18 000-es szint, amely az utolsó érdemi támasz volt, és a közel másfél éve fennálló kereskedési sáv alja. A több más papírban látható érdemi visszapattanás azonban itt nem várható a Raiffeisen szakembereinek véleménye szerint, legalábbis addig nem, amíg fennáll annak a lehetősége, hogy a K+F költségeik miatt fennálló adókedvezményüket visszavonják, mely a cég eredményének nagyságrendileg 13-14 százalékát érinthetné.
Az MTelekomban a fő kérdés, vissza tudja-e küzdeni magát 550 fölé, addig a kép negatív, és bármikor fennáll a veszélye, hogy 500-ig visszaesik, így vételre nem ajánlható. Az előző napokban ez a jó hangulat ellenére sem sikerült, mely figyelmeztető jel. Itt most érdemes távol maradni.
mfor.hu