3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A hazai piacon helytállónak bizonyult az a várakozás, hogy a nyugdíjpénztárak megszüntetéséről szóló terveket követő erőteljes alulteljesítés megszűnhet és a hazai piac mozgása, egy alacsonyabb szintről ugyan, de ismét követheti a nemzetközi trendeket - olvasható a Raiffeisen Bank heti részvénypiaci elemzésében.

Összességében erősödést mutattak a nemzetközi piacok a héten, ugyanis az európai adósságproblémák némileg háttérbe szorultak. A pénteki átfogó amerikai munkaerőpiaci adatsor azonban egyértelmű csalódást keltett, amely rontotta annak esélyeit, hogy fennmaradjon az erős lendület. A Raiffeisen elemzői szerint most érdemes a piacot hagyni lépni először.

Az OTP-ben kitartott a 4800-as támasz, amelyet követően immáron az 5250, majd ezt követően az 5450-es szint elérése, meghódítása lehet a cél. Lefelé 5050 az első támasz. Amíg kitart a kedvező hangulat, különösen hogy a pénzügyi szektor válhat a vezetővé egy ideig, addig erős maradhat, de csak addig - figyelmeztetnek a szakemberek. A bankpapír a héten 5,63 százalékkal nőtt, 5250 forinton fejezte be a pénteki napot.

Igen erőteljesen emelkedett a héten a Mol ezzel el is érve a rövid távra kitűzött célt a 20 000 körüli szinteken, mely masszív technikai ellenállás. "Korábban azt tanácsoltuk, hogy rövid távra befektetőknek eddig lehet érdemes tartani, azonban a csütörtöki (INA közkézhányadának megvásárlása) illetve pénteki (jelentős szénhidrogén találat Kurdisztánban) pozitív híráram megadhatja a lehetőséget arra, hogy a papír tovább emelkedjen 20 600, vagy akár a 21 000-es szintekig is" - olvasható az elemzésben. A Mol árfolyama 5,35 százalékkal 19 805 forintra nőtt a héten.

Bár az elemzők másik kedvence, a Richter is tudott némi erőt mutatni, de nem sikerült megtartania 44 000 fölötti szintjeit. Azonban ismét e fölé várják, míg később a 46 000-es szint elérése lehet a reális ebben a körben, addig érdemes tartani a papírt rövid távra (hosszabb távra természetesen tovább is). Fő támasza 42 000-nél. A gyógyszerpapírok árfolyama 2,25 százalékkal 43 650 forintra erősödött.

Megtartotta az Egis-t a 18 000-es szint, amely az utolsó érdemi támasz volt, és a közel másfél éve fennálló kereskedési sáv alja. A több más papírban látható érdemi visszapattanás azonban itt nem várható a Raiffeisen szakembereinek véleménye szerint, legalábbis addig nem, amíg fennáll annak a lehetősége, hogy a K+F költségeik miatt fennálló adókedvezményüket visszavonják, mely a cég eredményének nagyságrendileg 13-14 százalékát érinthetné.

Az MTelekomban a fő kérdés, vissza tudja-e küzdeni magát 550 fölé, addig a kép negatív, és bármikor fennáll a veszélye, hogy 500-ig visszaesik, így vételre nem ajánlható. Az előző napokban ez a jó hangulat ellenére sem sikerült, mely figyelmeztető jel. Itt most érdemes távol maradni.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!