Vegyes adatok láttak napvilágot csütörtökön a tengerentúlon, összességében azonban némi optimizmusra adtak okot.
Márciusban az Egyesült Államokban a vártnál jóval nagyobb mértékben bővültek a személyi kiadások, miközben a személyi jövedelmek a becsültnél valamivel szerényebben nőttek. A kereskedelmi minisztérium csütörtökön ismertetett adatai szerint a jövedelmek 0,3 százalékkal emelkedtek az egy hónappal korábbihoz képest, miközben az elemzők 0,4 százalékos emelkedésre számítottak a februári 0,5 százalékos emelkedés után. (Január: + 0,3 százalék.) A személyi kiadások 0,4 százalékkal nőttek, ami kétszerese a szakértők által várt 0,2 százalékos bővülésnek. Februárban 0,1 százalékos, januárban 0,4 százalékos volt a növekedés.
Kedvezőtlen ugyanakkor, hogy a csütörtökön ismertetett hivatalos adat szerint a múlt héten a vártnál többen folyamodtak először munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban. Emellett az Exxon Mobil is csalódást okozó negyedéves adatokat közölt.
A márciusi szerény emelkedés után áprilisban stagnált az amerikai feldolgozóipar beszerzőmenedzser-mutatója; továbbra is a zsugorodást jelző 50 pont alatti tartományban maradt, de jobb lett a vártnál. A mutató áprilisra 48,6 pont lett, megegyezett a márciusival, de jobb lett a szakértők által várt 48,0 pontnál - közölték az amerikai beszerzőmenedzser intézetben (ISM) csütörtökön.
A várakozásnál jobbra sikeredett adat hatására tovább erősödött a dollár, napi csúcsra emelkedett az euróval szemben. Az ISM adat ismertetése után az euró napi mélypontra, 1,5454 dollárra gyengült a szerda késő esti 1,5625 dollárról.
Eközben a New York-i értéktőzsdén erős növekedésnek indultak az irányadó mutatók: a DJIA tőzsdenyitás utáni néhány pontos vesztesége szerény nyereségbe fordult, míg a Nasdaq kezdeti stagnálás után látványos erősödést mutat.