Csúnyán elbántak a hazai tőzsde két legfontosabb reprezentánsával, mind a Mol, mind az OTP óriási pofont kapott. A blue chipek 5,5 százalékos zuhanással zárták a napot. Ebből következően történetének legnagyobb pontbeli zuhanását szenvedte el a tőzsde is, amely 1000 pontot szakadt.
Nem hivatalosan történelmi rekordot döntött a Bux, tudomásunk szerint pontban soha ekkorát nem zakózott még a Budapesti Értéktőzsde indexe. Az eddigi legnagyobb esést 2005. március 16-án szenvedte el a piac, akkor 974,37 pontos eséssel 16 908 ponton zárt, ami 5,6 százalékos zuhanást jelentett akkor.
Ma százalékosan mindezt nem sikerült megdönteni, ám a 4,2 százalékos esés a részvényekben, vagy Bux-vételben csücsülők számára így is igen fájdalmas lehetett.
A szakadás ugyan napok óta a levegőbe lógott, mégis némi meglepetést keltett a mai "kitárazás", hiszen semmiféle olyan fundamentális adat nem látott napvilágot, ami mindezt indokolja.
Az elemzők által kreált magyarázatok egy ideje ismertek voltak, így mind a globális problémák, mind a magyar gazdaság gyengeségei. Ez nem azt jelenti, hogy "nem járt ki" egy durva esés, de azért egy ilyen napot végignézni akkor is döbbenetes. (Jó, ha valaki shortban csücsül, azért könnyebb elviselni.)
Ahogy az időzítésre nincs magyarázat, azt is csak találgatni lehet, hogy hol lesz az alja, lesz-e korrekció, és ha lesz, mikor. Trendszerű nagy emelkedésre nem tennénk nagy összeget, de benne van, hogy egy holnap reggeli újabb beleadás után előkerülnek az "alkalmi vételekre vadászók" vagy ahogy az amerikai mondja bargain hunterek
Összesen 39 milliárdos volt a forgalom, ami az elmúlt hetekhez képest komolynak tekinthető. A blue-chipek közül a Mol lett a nap vesztese, 23 300-on zárt, ami 6,33% mínusz. 5,2 százalékot zuhant az OTP (7680), 2,5-et a Telekom (852). Viszonylag erős maradt a Richter, amely csak 0,8 százalékot gyengült (37205).
A kicsik közül a legnagyobbat a Rába veszítette értékéből 8,78 százalékkal (1715), de nem sokkal maradt el tőle a Genesis 7,9 százalékos esése sem (1570).