Viszonylag csendes hét lesz a makroadatok szempontjából, mivel a nemzetközi piacokon alig jelennek meg fontos statisztikák. Itthon a szerda reggel nyilvánosságra kerülő negyedik negyedéves GDP-adatra és a februári inflációs számokra lesz érdemes figyelni. Amerikában csak a hét második felében élénkül meg kicsit az élet, akkor az importárak alakulására és a kereskedelmi mérlegre figyelhetnek a befektetők.
A hétfői nap még szinte teljes csendben fog eltelni a nemzetközi piacokon, nem jelennek meg jelentős makroadatok sehol. Kedden is inkább Európára lesz érdemes figyelni, a tengerentúlon nem jönnek fontos adatok. Nagy-Britanniában a hét második napján jelenik meg az ipari termelés és a feldolgozóipar januári teljesítményéről szóló statisztika, míg Németországban az importárak alakulását kísérheti figyelem. Az Egyesült Államokban csak a nagykereskedelmi raktárkészletek alakulását és az ABC és a Washington Post közös fogyasztói bizalmi indexét közlik a hatóságok.
A szerdai nap leginkább a magyar adatok szempontjából lesz jelentős, ugyanis a KSH reggel közli a negyedik negyedéves GDP-adatot, valamint a februári inflációs statisztikát. Utóbbi szempontjából leginkább az lehet kérdéses, hogy a 3 százalékos cél alá csökkent-e a pénzromlás üteme az év második hónapjában. Nagy-Britanniában a kereskedelmi mérleg alakulását közlik a hét közepén, míg Amerikában az olajkészletek kerülhetnek előtérbe, mivel az OPEC is a héten tartja ülését, melyen várhatóan tovább csökkenti majd a kitermelést.
Csütörtöktől kezdenek begyorsulni az események, egyre több fontos adat lát majd napvilágot. Németországban az ipari termelés januári száma lehet a legfontosabb, az elemzők éves szinten 15,5 százalékos visszaesést várnak a német ipartól. A tengerentúlon csütörtökön jelennek meg a szokásos heti munkanélküliségi statisztikák, ennél is fontosabb lesz azonban a kiskereskedelmi forgalom februári adata. januárban meglepetésre nőtt a kiskereskedelem forgalma az Egyesült Államokban, ezért várják most kíváncsian a befektetők az újabb adatokat.
A hét utolsó napjára is maradnak még fontos adatok: Amerikában az importárak alakulásáról és a kereskedelmi mérlegről kaphatunk képet, valamint a Reuters és a Michigani Egyetem közös fogyasztói bizalmi indexe jelenik meg.