A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,14 százalékkal 12409 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 0,13 százalékkal 2796 pontra süllyedt. Az S&P 500-as mutató 0,15 százalékkal 1333 pontra hanyatlott.
A tőzsdemutatók emelkedéssel kezdtek annak köszönhetően, hogy a heti új munkanélküli segélyért folyamodók száma a vártnál nagyobb mértékben csökkent az előző héten. Ám a Japánban történt újabb súlyos földrengés hírére mínuszba kerültek a mutatók. Gyakorlatilag a kereskedés nagy részében fél százalék közüli veszteséget mutatott a DJIA, ám a zárás előtt a szerdai záró érték közelébe kúszott vissza.
A csütörtöki japán földrengés 7,4 erősségű volt, estig nem érkezett hír áldozatokról, de a befektetőket továbbra is aggasztják a térség gazdasági kilátásai a március 11-ikei jóval nagyobb földmozgás, és özönvíz okozta károk miatt. A munkaerőpiaci adat mellett optimizmusra adott okot, hogy a kiskereskedelmi cégek jó havi forgalomadatokat közöltek.
A bizonytalanságok között ugyanakkor ott van, hogy ismét magasba lendítették az olaj árát, amely csütörtökön 110 dollár fölé került, ez ugyanis akadályozhatja a gazdasági fellendülést. Ugyan a szakértők azt mondták, hogy az amerikai költségvetés körüli politikai viták, és a hiány következtében akadozó közszolgáltatások nem okozhatnak problémát a gazdaságban, érdekesség, hogy például az amerikai pénz-, és tőkepiacokat felügyelő szerv, a SEC napokon belül szinte teljesen leállhat. Szintén a bizonytalanságokat növelő egyik tényező lehet a mai európai kamatemelés után az amerikai jegybank, a Fed mikor kezdi meg a szigorítást.
A hétfőn induló negyedéves gyorsjelentési szezon kapcsán ugyan egyöntetű az optimizmus, a gazdasági növekedés, és a gyenge dollár miatt várhatóan kedvező számokon túl azonban kérdéses, hogy milyen várakozásokat tesznek közzé a Wall Street topcégei.
mfor.hu