Szerintem a nagyon alacsony szintek miatt ennek van tere, méghozzá eléggé tág, úgyhogy a következő hónapokat ez uralhatja (kivéve ha összeomlik Szaúd Arábia, mert akkor 1979-80 replay lesz). Szóval kamatnormalizáció, méghozzá először ott, ahol az infláció a fő ellenség: Európában (a következő fázis az lesz, hogy ugyanez USA-ban is lezajlik).
Nem véletlen hogy az európai kötvényárfolyamok csütörtökön elég csúnyán beestek, de ami sokkal jobb hír nekünk: az EURCHF is felfelé fordult, ami sokat segíthet Magyarországon.
A kamatemelések újraindulása a részvénypiacoknak nem annyira jó (és az árupiacoknak sem annyira), inkább a kötvénypiacokon van keresnivaló, ott egyszerre hat a növekedés és az infláció is a hozamok emelkedése irányába. Emellett továbbra is azt gondolom, hogy ez komolyabban elgázolhatja a nemesfémeket. A fókusz tehát nem változott, a vélemény sem, csak most egyre inkább úgy tűnik, hogy a világ is valóban ebbe az irányba mehet.
Zsiday: Mégsem tévedtem?
Úgy tűnik meglepő módon az történik a világban, amire eredetileg számítottam: a gazdasági növekedés szép lassú beindulása+az inflációs nyomás hatására elindulhat, de legalábbis szóba kerül a kamatpolitika normalizálása, ez a QE lezárását, és az ultralacsony kamatok megemelését jelentheti. Ennek már hetek óta vannak piaci jelei, de csütörtökön volt az a nap, amikor az ECB bemondta, hogy tényleg elindulhat a kamatemelési ciklus.