A visszaesést a sok természeti katasztrófának, főleg a japán és az új-zélandi földrengésnek és az ausztráliai árvizeknek tulajdonították a csütörtökön megjelent beszámolóban.
A vagyon- és balesetbiztosításban a kártérítések és a költségek aránya a díjbevételhez képest (combined ratio) 163,7 százalékra romlott - egy évvel korábban 109,4 százalék volt -, és az élet- és egészségbiztosításban is kissé rosszabbodott a kifizetések aránya a bevételhez képest (benefit ratio), 89,4 százalékra 89,1 százalékról. Ezt már nem tudta ellensúlyozni, hogy a vagyonkezelésben a befektetések megtérülése tovább javult: 4,0 százalékra ugrott a tavalyi első negyedévi 2,8 százalékhoz képest.
A Swiss Re díjbevétele 4,882 milliárd dollár volt, 2 százalékkal kevesebb a tavalyi első negyedévi 4,968 milliárdnál. Az elemzők átlagosan 5,2 milliárd dollárra számítottak.
A március 11-i japán földrengés és szökőár után a Swiss Re szakemberei a földrengések okozta károk és a halálos áldozatok számának erőteljes növekedését jósolták a következő évekre. A társaság elemzése szerint a népesség, illetve a városlakók száma gyors ütemben bővül a földmozgásra hajlamos területeken, így növekszik az ott élők kitettsége is. A Swiss Re tudomása szerint tavaly természeti csapások és emberi mulasztás miatt 218 milliárd dollár értékű gazdasági kár keletkezett, ebből világszerte 43 milliárd dollár volt a biztosított kár. Tavalyelőtt 68 milliárd dollár volt a gazdaságnak okozott kár a Swiss Re szerint.
MTI