Az amerikai dollár mozgása egyébként nem volt különösebben dinamikus az elmúlt napokban sem, és úgy tűnik, hogy a dollár-keresztekben már kezd megnyilvánulni a jövő szerdai Fed nyíltpiaci bizottsági ülés előtti ideges várakozás. Közben a még mindig igen lapos hozamgörbe arról tanúskodik, hogy a piac már nem nagyon hisz abban, hogy bármilyen lazítás vagy kamatdöntés a Fed részéről komolyabban hatna a növekedésre vagy az inflációra hosszabb távon. Egy meredek, vagy legalábbis egy egyre meredekebb hozamgörbe azt jelentené, hogy a piac szerint a Fed kamatcsökkentései hatnak az inflációra, de a meredekség növekedése eddig csak marginálisan, a hozamgörbe távoli végén (30 év) volt megfigyelhető. Vajon előkerülnek-e ezek a kérdések a június 18-19-i nyíltpiaci bizottsági ülésen, és beismeri-e a Fed, hogy az eszközei korántsem olyan hatékonyak, mint korábban?
A Fednek azt is meg kell fontolnia, hogy akar-e túlságosan galambjellegű jelzésekkel előidézni egy újabb, a stabilitást fenyegető spekulációs hullámot akkor, amikor az amerikai részvények árai a mindenkori rekord közelébe érkeztek. Vagy érdemes megvárni, hogy egyértelműbb jelzések érkezzenek az amerikai gazdaság lassulásáról vagy az amerikai-kínai viszony alakulásáról? A Fednek ebben a helyzetben jól kell időzítenie, hogy egyértelmű jelek alapján döntsön, de ne is túl későn.
A jövőheti nyíltpiaci bizottsági döntés szempontjából még érdekes lehet a pénteken kijövő jelentés az Egyesült Államok kiskereskedelmének teljesítményéről, a bizottsági ülést követően pedig a piac - és minden bizonnyal maga a Fed is – kiemelt figyelmet fog fordítani a június 28-29-i oszakai G20 csúcstalálkozóra, ahol várhatóan tisztább képet kapunk arról, hogy hol is tartanak az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalások.