3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A kriptoeszköz ismét erőre kapott, a lehetséges forgatókönyvek közül a szakértők ezzel számoltak a legkevésbé.

Néhány héttel ezelőtt a 6000 dolláros szinttel ismerkedett a Bitcoin. A szint elég masszív volt és megtartotta, sokan vélekedtek azonban úgy, hogy mindez csak időleges, míg a lejtmenet tartós lesz. Úgy tűnik, hogy fordult a kocka, és az április elejei esést erősödés váltotta. A Bitcoin kedden lokális csúcsra ugrott, az elmúlt egy hónapban nem volt ilyen magas az árfolyam, átlépte a 9300 dollárt. A nemzetközi tőzsdéken tapasztalt gyengülés ellenére viszonylag stabil maradt szerdán is, hiszen 9000 felett kereskedtek vele.

A fordulat azért is meglepő, mert történetének legrosszabb negyedévét zárta március végén a Bitcoin, amely értékének 48 százalékát vesztette el az első három hónapban. A gyalázatos negyedév után pedig ahogy fent jeleztük folytatódott április elején is a gyengülés.

A tavalyi nagy emelkedés után világszerte egyre több helyen léptek fel az államok és a hatóságok, és igyekeznek szabályok közé szorítani a kriptoeszközökkel való kereskedelmet. Ez egyes helyeken csupán abban áll, hogy megszűnik az anonimitás, ami épp a kriptoeszközök egyik nagy varázsa. Máshol – például Kínában vagy Oroszországban - viszont a helyi szervek azon vannak, hogy teljesen betiltsák az eszközök kereskedelmét.

Március végén ráadásul a kriptoeszközök hirdetése előtt is bezárult egy utolsó fontos kapu. Akkor jelentette ugyanis be a Twitter, hogy a jövőben az ő felületeiken sem lehet majd kriptovalutákat hirdetni. A korlátozás azért is volt fájó, mert a nagy forgalmat biztosító felületek közül az utolsók egyike volt a Twitter. Korábban ugyanis mind a Google, mind pedig a Facebook meglépte már a korlátozást.

Arról nem is beszélve, hogy a mértékadó közgazdászok, befektetési bankárok, és vagyonkezelők többsége az elmúlt időszakban szinte egységesen támadták a Bitcoint, kifejtve azt, hogy nincs valós értéke, a mögöttes technológia ugyan előremutató, de messze nem akkora jelentőségű, hogy százmilliárdokat érjen egy-egy ilyen kriptoeszköz.

Az utóbbi időben a legnagyobb fordulatot és meglepetést az keltette, hogy Soros György befektetési alapja, a Soros Fund Management megváltoztatta befektetési politikáját, és immár kriptoeszközökbe is fektethet. A hírre az április elejei mélypontól elmozdult az árfolyam, ám voltak, akik úgy vélekedtek, hogy ez egy elvi lehetőség, és nem biztos, hogy valós invesztíciót is eredményez.


Persze nem menne fel a Bitcoin, ha nem lennének tömegesen olyanok, akik hisznek az eszközben. Kedden jelent meg egy anyag amelyben Tim Draper kockázati tőkebefektető beszélt a kriptovalutáról. Draper a szakmában nem egy a sok közül, hanem olyan cégek korai befektetője volt, mint a Hotmail, a Skype vagy éppen a Tesla, amiken persze óriásit kaszált. A kockázati tőkebefektető szerint a Bitcoin a fenti cégeknél sokkal nagyobb durranás, és szerinte ezen még többet fog keresni, mint a fenti három céggel.

Tim Draper szerint a kriptovaluta olyan változásokat generál a pénzügyi rendszerben, amit jelenleg még fel sem foghatunk. Szerinte a Bitcoin jelentősége az internethez mérhető, sőt még azon is túltehet. Ennek megfelelően néhány éven belül is óriási értéknövekedést vár az eszköztől. Tim Draper előrejelzése szerint 2022-ben negyedmillió dollár is lehet egy Bitcoin.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!