Zuhanással zártak szerdán a főbb részvénypiaci indexek New Yorkban, ebben a bizonytalan nemzetközi helyzet és a gyengébb vállalati eredmények is közrejátszottak. A 30 legfontosabb iparvállalat Dow Jones indexe 608 ponttal, 2,41 százalékkal 24 583,28 pontra esett. Ennél is nagyobb volt az S&P 500-as mutató gyengülése: 84,53 ponttal, 3,08 százalékkal csökkent, és 2656,16 ponton zárt. A legrosszabbul viszont a technológiai cégek jártak, hiszen az ezek reprezentánsait tartalmazó Nasdaq Composite index 329,14 ponttal, 4,43 százalékkal zuhant, és 7108,40 ponton fejezte be a napot.
Az esés révén az idei évben eddig pozitív tartományban lévő mutatóból a Dow és az S&P 500-as is a tavaly év végi szintre került, és már csak a Nasdaq indexe mutat nyereséget.
A piacokon napok óta aggodalmat okoz a globális kereskedelmi háború, de a politikai konfliktusok miatt is sokan aggódnak. Így most éppen a Szaúd-Arábiával szemben a Khashoggi-gyilkosság miatt mélyülő diplomáciai feszültség, Brüsszel és Róma között az olasz költségvetés miatt kialakult nézeteltérés, valamint az egyre bonyolódó Brexit-alkudozások vannak reflektorfényben. Emellett Trump elnöknek az amerikai jegybank, a Fed befolyásolására tett kísérleteit sem nézik jó szemmel a befektetők.
A dominót azonban ezúttal az indította el, hogy több nagyvállalat a vártnál gyengébb harmadik negyedéves jelentést tett közzé. Emiatt pedig a befektetők attól kezdtek félni, hogy ez egyrészt általános lehet, másrészt az egyébként túlértékeltnek tekintett amerikai részvénypiacon az újraárazás csökkenő kurzusokkal jár. A nagyvállalatok közül az AT&T részvénye mintegy 6 százalékot esett, miután a vártnál rosszabb negyedéves eredményekről számolt be. Gyenge negyedéves számok sem kellettek viszont az Amazonnak, hogy hasonló mértékű bukót szenvedjen el a papírja, de a Facebook, a Google (Alphabet) és a Microsoft is 5 százalék felett eséssel zárt.
Azok a befektetők vészelték át legjobban a szerdai zuhanást, akiknek a portfóliójában fogyasztási cikkeket gyártó, vagy közszolgáltatók papírjai vannak, hiszen a Pepsi, a Coca-Cola vagy éppen a Procter & Gamble részvényei is erősödtek. Ahogy számos energiaszolgáltató is a győztesek maroknyi táborát gyarapította. A nap nyertese egyértelműen a Tesla volt, melynek részvénye 9,2 százalékkal drágult, miután a cég a vártnál jobb negyedéves számokat közölt.