Ugyan sokan bíztak benne, hogy az MNB valamilyen szigorításra utaló üzenetet küld a piac felé, ez kedden a Monetáris tanács ülését követően nem történt meg. Sőt az elemzők úgy látták, hogy a héja magatartásra március végéig várni kell. Ilyen szempontból nem okozott meglepetést, hogy kedden délután és szerda reggel sem igazán mozdult a forint árfolyama.
A késő délelőtti időszakban azonban ismét megjelentek a vevők, és erősödésnek indult a forint az euróval szemben. Olyannyira, hogy az elemzők által fontos szintnek tartott szintig. Ez 316,50-nél húzódik, mely a szeptember óta húzódó csökkenő trendcsatorna alsó trendvonala.
Százalékosan nem ugrott nagyot a forint, hiszen a reggeli órákban 317,20 körüli szinten kereskedtek vele. Ugyanakkor az mindenképpen pozitív, hogy tavaly május óta nem látott szintet ért el az euró ellenében a magyar fizetőeszköz. Emlékezetes, hogy 2018 nyarán a globális félelmek mozgatták az árfolyamokat. A legfontosabb akkor a Törökország kapcsán történt befektetői kiábrándultság volt, amit tetézett, hogy más feltörekvő országok, így például Argentína is komoly krízist élt át akkoriban.
Bár a mostani a hírek alapján talán nem lenne indokolt, ám azok a tények, hogy Magyarország külkereskedelmi mérleg erős pluszban van évek óta, a GDP-hez viszonyítva viszonylag jelentős devizatartalék, az utóbbi időszakban jelentősen lecsökkent az ország devizakitettségéből eredő árfolyamkockázat, és komoly összegű uniós forrás áramlik be, mind a forint erősödése irányába mutattak.