Az Egyesült Államokban a múlt pénteken közzétett foglalkoztatási adatok azt mutatják, hogy továbbra is jó ütemben halad a munkahelyek létesítése, és ez jót tett a kockázati hajlandóságnak, állítja a Saxo Bank elemzője John Hardy. Az adatokból az is kiderül, hogy nem kell félni a bérek növekedési üteme miatt hirtelen megugró inflációtól, így attól sem, hogy a Fed - erre válaszként – a kamatemelés hadi ösvényére lépne. A globális gazdasági háttér is kedvez a kockázati hajlandóságnak, mivel az Európai Központi Bank, még ha el is vetette a további mennyiségi könnyítés lehetőségét, alapvetően galambjellegű módon nyilatkozott meg a múlt héten.
Japánban újra előkerült egy tavalyi botrány (egy, a japán miniszterelnökhöz köthető magániskolának eladott állami terület kapcsán), az ellenzék Sinzo Abe pénzügyminiszterének, Taro Aso-nak a felelősségét firtatja, és többen lemondásra is felszólították Aso-t. Mivel Taro Aso a gyengébb jen egyik fő támogatója, az ő lemondatása kihatna a jen volatilitására.
A kockázatvállalóbb környezetben az euró teljesítménye elmaradhat a kockázatosabb devizáktól (érdemes figyelni az EURAUD keresztet), és még itt van Olaszország is, amely egyes szakértők szerint még hosszú ideig tárháza lesz az eurózónát fenyegető kockázatoknak, olvasható John Hardy előrejelzésében.