A Magyar Nemzet címet viselő kiadvány konkrét számokat tartalmazó cikkben írta meg, hogy Magyar Péter és családtagjai hányszor vették igénybe a tiszás politikus által csak „VIP-részlegként” emlegetett speciális rendeltetésű centrumot a Honvédkórházban.
A Tisza Párt elnöke nemrég, egy Facebook-kommentben azt állította, hogy a volt felesége miniszteri rangja miatt ő maga többször járt az osztályon, ahol emlékezete szerint kétszer kapott covid-oltást és egyszer felírtak számára valamilyen gyógyszert. Más bejegyzésében megjegyezte azt is: néhányszor tesztelték a kórházban – írja a Fidesz-közeli lap, hozzátéve: egész pontosan nyolc alkalommal tesztelték. Magyar ezeken az eseteken kívül kilencszer vette igénybe a részleg szolgáltatásait, ezek közül egyszer, 2021-ben, huzamosabb ideig, mintegy 10 napig tartózkodott a kórházban – áll a cikkben.
A lap azt is állítja, édesanyja 14, nagyszülei pedig 46 alkalommal voltak a Honvédkórház speciális osztályán, utóbbiak 9 alkalommal fekvőbeteg-ellátást is kaptak.
Takács Péter – éppen Magyar Péter tragikus kórházi állapotokat bemutató körútjára reagálva – azt közölte, hogy a részlegen olyan betegek kezelésével foglalkoznak, akiknek biztonsági okok miatt fokozott védelem jár. Közéjük tartoznak például a misszióban megsebesült NATO-katonák és a szolgálatteljesítés alatt sérülést szenvedő rendőrök mellett a nemzetbiztonsági szempontból különösen védendő állami vezetők.
A 444 a cikk megjelenését követően kereste az illetékes belügyminisztériumot, hogy megtudja, nem minősülnek-e személyes adatnak a nyilvánosságra hozott információk. A lap hangsúlyozza azt is,
a cikk bebizonyítja, hogy egy miniszter házastársa gond nélkül elintézhette, hogy nemcsak saját maga, hanem szülei és nagyszülei is ellátást kaphassanak a megsérült katonáknak, rendőröknek és védett állami vezetőknek fenntartott kórházi részlegen.
Frissítés:
Magyar Péter a Facebookon reagált a kormánypárti lap állításaira. Az ellenzéki vezető cáfolta, hogy tíz napig feküdt volna a Honvédkórház VIP-részlegén, és azt is közölte, egyik rokona sem feküdt ott. Mint írja,
„én soha nem a Honvédkórház Speciális Rendeltetési Centrumának járóbeteg ellátását kritizáltam, ahol egyébként sok ezer katona és egyéb tisztviselő kap kezelést, hanem a VIP fekvőbeteg kórtermeket kívántam bemutatni az egyszerű földi halandóknak, akik sokszor 40 fokos, omladozó falú kórtermekben, egészségre kifejezetten veszélyes higiéniai körülmények között kénytelenek »gyógyulni«.”
Azt is megjegyzi, ha édesanyja igénybe vette a speciális rendeltetésű centrum ellátásait (aláhúzza, nem a VIP-szobákat), akkor azt nem az Magyar Péter kérésére, hanem a Kúria főtitkáraként, később az OBH elnökhelyetteseként a jogszabályok alapján tehette meg.