2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A járvány egyelőre csak Afrika egyik legszegényebb országában jelent meg.

Nyugalomra intett csütörtökön az afrikai járványügyi központ a hét elején Egyenlítői-Guineában kitört, több halálos áldozatot követelő Marburg-járvánnyal kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy a szakértők már dolgoznak a megfékezésén.

Ahmed Ogwell, az Africa CDC megbízott igazgatója elmondta: bár a járványt Egyenlítői-Guinea azon részéből jelentették, amely két országgal is - Kamerunnal és Gabonnal - határos, nem szabad pánikot kelteni.

Jelenleg nem tapasztaltunk semmilyen veszélyt az érintett közösségeken kívül, és azon igyekszünk, hogy ez így is maradjunk - jelentette ki virtuális sajtótájékoztatóján az igazgató. Egyenlítői-Guinea hatóságai hétfőn erősítették meg a járvány kitöréséről szóló híreket, hozzátéve, hogy a betegségben legkevesebb kilenc ember meghalt a keleti Kie-Ntem tartományban. A bejelentést az Egészségügyi Világszervezet (WHO) is igazolta.

Ogwell elmondta, hogy jelenleg 21 ember van karanténban, a térségben kijárási korlátozásokat léptettek érvénybe, felvilágosító kampányba kezdtek, és további egészségügyi dolgozókat küldtek az érintett zónába. Emellett a járványügyi központ szorosan együttműködik a gaboni és a kameruni hatóságokkal is - tette hozzá.

A hatóságok szerint nincs ok a pánikra. Fotó: Depositphotos
A hatóságok szerint nincs ok a pánikra. Fotó: Depositphotos

Innen jött a járvány német neve

A németországi Marburg városáról elnevezett vírus, amelyet 1967-ben fedeztek fel, miután kutatás céljára szánt kísérleti majmokkal behurcolták Marburgba, illetve Belgrádba, az ebolavírushoz hasonlóan gyümölcsevő denevérekről terjed az emberre, akiknél vérzéses lázat okoz. Emberről emberre pedig testváladékkal vagy a fertőzött testfelülettel való érintkezés útján terjed. Kezelés nélkül az esetek 80 százaléka halálos lehet. A Marburg-vírus ellen nincsen engedélyezett védőoltás, de a kiszáradás elleni kezelés javítja a túlélés esélyeit.

(MTI)

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!