Július első 23 napján 46 alkalommal hozott kijelölő, vagy korábbi kijelölést módosító határozatot a Müller Cecília vezette Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) - szúrta ki a Forbes.
A kijelölő határozatok akkor születnek, amikor egy egészségügyi intézmény valamiért nem tudja ellátni valamely feladatát, emiatt pedig egy másik intézményt jelölnek ki, ahová a betegeket átirányítják.
Az összes júliusi dokumentumból kiderült, hogy milyen arányban terheli a rendszert a technikai és a személyi feltételek okozta kimaradás. Ezek a meghibásodások ugyanis durvának tűnhetnek, de ha a nagyobb képet nézzük, akkor mégis eltörpülnek a valódi gond mellett.
Az üzemképtelen klímákról olvashattunk-hallgattunk, de arról kevesen tudnak, hogy nemcsak ezek okoztak problémát a magyar kórházakban. A budapesti Szent Imre kórházban például július 17-18. között lemondták a sürgősségin a kritikus állapotú, megfigyelést, differenciáldiagnosztikát igénylő betegek, stroke-osok és detoxikálást igénylők elhelyezését,
mert annyira elszaporodtak az ágyipoloskák, hogy átfogó irtásra volt szükség.
Júliusban tönkrement vagy karbantartást igényeltek a CT-k is, mégpedig ezeken a helyeken:
- a Heim Pál Gyermekkórházban,
- a Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórházban,
- a Budapesti Péterfy Sándor Utcai Kórház-Rendelőintézetben,
- a Kistarcsai Flór Ferenc kórházban, és
- a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Hetényi Géza Kórház-Rendelőintézetben is.
A portál hozzáteszi: ami pedig a határozatok átnézése során nyilvánvalóvá vált, hogy a technikai bonyodalmaknál sokkal nagyobb probléma a folyamatos emberhiány, ami miatt számos kórházban szüneteltetik a rendeléseket vagy ellátásokat.