Steve Ballmer szerint az ötödik forradalmat egyebek mellett az erősebb számítógépek, az adattárolás növekedése, a természetes emberi kommunikációra épülő számítógépes környezet kialakulása és a kivetítő-technológia fejlődése jellemzi majd.
A Microsoft vezérigazgatója szerint az egyik legjelentősebb elem az új forradalomban az lesz, hogy a számítógépek megtanulják a felhasználók szokásait, azokhoz alkalmazkodnak majd. Emellett univerzálódnak a különböző eszközök, és a számos jelszó és felhasználónév helyett egyetlen digitális azonosítással mindent elérhetnek majd az emberek - tette hozzá.
Angela Merkel német kancellár szerint az ötödik számítógépes forradalom talán tovább fog tartani, mint az előzőek. Beszédében kiemelte: egy olyan világban élünk, amelyben a társadalmi változások legfontosabb motorja az információtechnológia. Az Európai Uniónak pedig harcolnia kell azért, hogy az emberek továbbra is nyitottak maradjanak az új technológiák iránt - húzta alá.
José Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke beszédében hangsúlyozta: az európai gazdaság motorja az információtechnológia, az EU GDP-jének öt-hat százalékát az IT adja. Az információtechnológia a záloga a lisszaboni stratégiának is. Ez a stratégia működik, és már konkrét eredményeket is fel lehet mutatni, hiszen Európa jobb helyzetben van, mint 2-3 éve - tette hozzá.
A CeBIT a világ legnagyobb digitális IT és telekommunikációs kiállítása és vására. Az eseményt 1986 óta rendezik meg a németországi Hannoverben. A kiállításon az idén több mint tíz magyar cég vesz részt. A bemutatott termékek között lesz a magyar ADSL-hosszabbító, aminek segítségével akár tíz kilométeres távolság is lehet az elosztó és a felhasználó között.