Csütörtöki cikkünkben gyűjtöttük össze, hogy mekkora keretértékben kaptak megbízásokat Balásy Gyula cégei a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda alatt működő Nemzeti Kommunikációs Hivataltól azóta, hogy április 3-án Polt Péter legfőbb ügyész arról tájékoztatta Vadai Ágnes DK-s képviselőt, hogy nyomozást rendeltek el hűtlen kezelés és más bűncselekmények miatt Balásy Gyula egyes, túlárazottnak tűnő szerződései miatt. Az azóta eltelt időszakban 102 megrendelés érkezett a birodalom cégeihez, ezek összértéke meghaladja a bruttó 100 milliárd forintot:
Cikkünkhöz többször is megkerestük az Országos Rendőr-főkapitányságot arról érdeklődve, hogy tart-e még a nyomozás, ha igen, milyen szakban van és történt-e gyanúsítotti kihallgatás. Polt Péter április 3-ai válaszában még kitért arra, hogy nem volt kihallgatás. Leveleinkre csütörtökön a rendőrség annyit közölt, hogy
„a büntetőeljárás továbbra is folyamatban van a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodánál, azonban a nyomozás érdekére tekintettel arról további információt nem áll módunkban közölni.”
Március elején a Szabad Európa hosszú cikkben ismertette, hogy Balásy Gyula cégei hogyan ügyeskedhetnek a hatalmas állami megrendelésekkel. Korábban Magyar Péter beszélt a Partizánban arról, hogy még az állami Diákhitel Központ vezetőjeként túlárazottnak tűnő szerződéseket kellett aláírnia Balásy cégeivel úgy, hogy az elvégzett munka minőségével kapcsolatban is felmerültek kételyek. Az ügy miatt a Momentum a legfőbb ügyészhez fordult, a DK pedig költségvetési csalás, hűtlen kezelés és pénzmosás miatt tett feljelentést. Később Vadai Ágnes kérdezett rá a fejleményekre, így derült ki Polt Péter válaszából, hogy nyomoznak.
Október elején az Átlátszó mutatta be a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal egy vizsgálati dokumentációjának főbb megállapításait, a hivatal személyi összefonódásokat és gyanús körülményeket talált a Diákhitel Központnál: