1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Árcsökkenést hozhatna az intézkedés a boltokban.

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke kedd délelőtti Facebook-bejegyzésében azt írta, hogy kormányra kerülése esetén a Tisza "azonnal" csökkentené az élelmiszerek forgalmi adóját.

Ezt a bejegyzés szerint több lépcsőben tennék meg, először a gyümölcsök és a zöldségek ÁFA-kulcsát csökkentenék 5 százalékra,

"majd az összes egészséges és végül minden alapvető élelmiszer ÁFA-kulcsát".

Magyar arról is ír, hogy Magyarországon európai összevetésben is kiemelkedően magas az élelmiszereket terhelő ÁFA-kulcs:

"Jelenleg a zöldségek és a gyümölcsök ÁFA-ja az Egyesült Királyságban, Írországban és Spanyolországban 0 százalék, Lengyelországban 4 százalék, Romániában 5 százalék, nálunk pedig a kiskereskedelmi különadóval együtt 31,5 százalék. Bármit is hazudik az Orbán-kormány ez nem normális állapot."

A politikus szerint mindez "a legszegényebb honfitársainkat sújtja" a leginkább, az emberek kevesebb, illetve rosszabb minőségű élelmiszert vásárolnak, különösen a hónap végén.

 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!