Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!
Indiából tért haza a miniszterelnök. Onnan azt üzente: „Makkegészséges vagyok. Ne reménykedjenek!”
Orbán Viktor 2025 első rádióinterjúját adta a Kossuth rádióban. A miniszterelnök az évet kéthetes indiai szabadsággal kezdte, amelyet ellenzéki kritikák kísértek.
A miniszterelnök kiemelte a munkahelyteremtés fontosságát, a bérek emelkedését és a középosztály megerősítését. Bírálta Brüsszel szankciós politikáját, az energiabiztonságot nevezve a legnagyobb kihívásnak. Rogán Antalt védelmébe vette, kiemelve, hogy nemzetbiztonsági munkáját a külföldi szankciók is igazolják. Optimista a béke és Trump visszatérésének esélyeit illetően.
Elcsalt választás?
Orbán Viktor szerint, ha 2020-ban nem „csalnak”, Donald Trump maradt volna az Egyesült Államok elnöke és „akkor nincs ukrán-orosz háború, hogy csak egyetlen fontos különbségre hívjam felfigyelmet.” A miniszterelnök úgy látja, hogy a republikánusok és a demokraták politikája jelentősen eltér egymástól. „A republikánusok nemzeti alapon állnak, a demokraták pedig globalisták,” fogalmazott. Szerinte a demokraták olyan globális hálózatokon keresztül érvényesítik érdekeiket, mint „a Soros György nevével leírható hálózat”. E hálózatok célja, hogy „rákényszerítsék az országokra azt, amit ők ott Washingtonból, mint demokraták helyesnek gondolnak.”
Pride, szivárványos lobogó
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy „amikor a demokraták kerülnek hatalomra, a világot elönti a migráció és a migrációs káosz. Ilyenkor a genderőrület elszabadul.” Hozzátette, hogy a demokraták politikájával együtt jár „a pride, szivárványos lobogó, meg transzgender, meg nemváltó műtétek,” és hogy „már nem tudjuk, hányfajta lényből áll a világ.”
Verőlegényt küldött az Egyesült Államok
Orbán Viktor élesen bírálta David Pressman amerikai nagykövet munkájátt, akit „verőlegényként” jellemzett.
„Ide küldtek egy verőlegényt végül is, akinek az lett volna a dolga, hogy Magyarországot is beleverje... abba a globalista, liberális, demokrata kánonba.”
A miniszterelnök szerint a magyar kormány ezzel szemben megvédi a nemzeti szuverenitást és nem fogadja el, hogy „a világ másik feléből emberek jól ellakják” az országot. Orbán megjegyezte, hogy négy évig nem találkozott David Pressmannél, mivel világos volt számára, hogy milyen feladattal érkezett Budapestre.
Rogán Antal helyzete megszilárdult
Az Egyesült Államok szankciós listára helyezte Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert, ezt az állami média munkatársa hozta szóba. Orbán Viktor szerint ez csak megerősítette a miniszter pozícióját. „Ő a nemzetbiztonsági szolgálatokért felelős miniszter, az első számú őre a magyar nemzeti szuverenitásnak, és egy nagyhatalom őt bünteti, az azt jelenti, hogy jól végzi a munkáját,” fogalmazott. Orbán szerint a szankció csak azt mutatja, hogy Rogán Antal hatékonyan látja el a feladatát.
„Ennek csak az utolsó, kicsi története az, hogy az egyik miniszterét a kormánynak, Rogán Antalt a szankciós listára tették, ami soha nem látott mértékben erősítette meg a miniszterpozícióját a magyar politikában és a magyar kormányban”
– utalt arra a miniszterelnök, hogy Rogán Antal szankcionálása a demokrata politika nyomásgyakorlása értékelése szerint.
A miniszterelnök szerint a magyar-amerikai kapcsolatok politikai értelemben mélypontra jutottak, amelynek egyik példája, hogy a kettős adóztatás kizárásáról szóló egyezményt nem újították meg és megnehezítették a magyarok beutazását az Egyesült Államokba. Orbán Viktor úgy látja, hogy ezek a lépések egy globalista nyomásgyakorlás részei.
Brüsszel lesz az új Washington?
Orbán Viktor szerint, amikor 2016-ban Donald Trump először nyert, a demokraták „átmenekültek Brüsszelbe.” Mint mondta: „Soros György elvesztette a csatát Amerikában. Mondhatnám, Amerikát felszabadította Donald Trump. És a csapatai most visszahúzódtak Brüsszelbe.” Így „ha valóban úgy akarunk élni, ahogyan az a magyarok akaratai szándéka szerint való, ki kell őket fordítani Brüsszelből.” Kifejtette, hogy „ha ezt nem tesszük meg, akkor Brüsszel lesz az új Washington,” ahol az amerikai demokraták politikáját folytatják, ami szerinte ellentétes az európai és magyar érdekekkel.
Újra Soros-hálózat...
2025-re egyértelmű célt fogalmazott meg a kormányfő: „A Soros-birodalmat ki kell szorítani Európából, visszaszorítani Amerikába, majd Trump elnök úr tegyen velük, amit jónak lát.” Kiemelte, hogy az emlegetett „Soros-hálózat” jelenléte Európában szerinte ellentétes az európai és magyar érdekekkel, ezért „eljött az ideje, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba, és a magyar szuverenitást veszélyeztető külföldi hálózatokat felszámoljuk, és hazaküldjük.”
Orbán szerint ez egy olyan kihívás, amelyben Magyarország nem lesz egyedül, hiszen „a patrioták Európában hasonló állásponton vannak, és a szuverenitást képviselő pártok is készek fellépni a Soros-hálózat ellen.”
A miniszterelnök azt is megjegyezte, hogy a hálózatot pénzügyi és politikai szempontból is korlátozni kell, hogy csökkenjen a befolyásuk Európában.
Brüsszel Soros György zsebében
A miniszterelnök szerint a Soros-hálózat finanszírozásának egyik forrása maga Brüsszel: „A Soros-hálózatot tekintélyes részben ma a brüsszeli költségtörténetben finanszírozzák. Ezt mi nem tűrhetjük, az a mi pénzünk is.” Korrupciós botrányként jellemezte, hogy „Brüsszel Soros György zsebében van.”
Orbán szerint az egyik legfontosabb feladat, hogy „a Brüsszelből kapott pénzügyi erőforrásokat egész egyszerűen vissza kell venni.”
Nagyon elégedett önmagukkal
Orbán Viktor arra jutott, hogy Magyarország uniós elnökségét még politikai ellenfelei is elismertek. Kiemelte, hogy az elnökség alatt sikerült a béke ügyét az európai asztalra helyezni.
„A magyar elnökség kezdetekor, amely elnökségnek a sikerét egyébként még a politikai ellenfelénk is elismerték Brüsszelben... eltelt fél évben mindenki a békéről beszél.”
A miniszterelnök szerint az elnökség egyik jelentős eredménye, hogy sikerült előmozdítani Románia és Bulgária schengeni csatlakozását. Ezt sziszifuszi apró munkaként jellemezte, amely hónapokat vett igénybe.
Orbán kiemelte, hogy a Nyugat-Balkán kérdését vissza tudták emelni az európai politikai prioritások közé. „Albániával megkezdődtek az uniós tárgyalások, és a Nyugat-Balkán ügyét a mindent háttérbe szorító ukrán ügy mellé sikerült visszaemelnünk.”
Kidobná az orosz szankciókat az ablakon
Orbán Viktor szerint az európai gazdaság jövője szorosan összefügg a versenyképességgel, amely az elnökség egyik fókuszpontja volt. Hangsúlyozta, hogy „szankciómentes kapcsolatrendszert kell kialakítani az oroszokkal, ”
„a szankciókat ki kell dobni az ablakon,” de Brüsszel egyelőre nem áll készen erre.
A miniszterelnök zárásként reményét fejezte ki, hogy az elkövetkező hónapokban elindulhat a kihozanodás időszaka Európában, amely szerinte elengedhetetlen a békéhez és a gazdasági stabilitáshoz.
2025 a középosztály megerősítésének éve lesz
„Mindig a kályhától szoktam beszélni, meg onnan indulok el, tehát nem szabad, hogy úgy szaladjunk, hogy a lábunk se érje a földet” – kezdte Orbán Viktor, amikor a legfontosabb gazdasági célokról beszélt.
„A legfontosabb cél mégis az, hogy mindenkinek legyen munkája. És úgy látom, hogy 2025-ben mindenkinek, aki dolgozni akar, lesz munkája.”
A második célként a családok fenntartásának biztosítását nevezte meg: „Mindenki munkából tudja eltartani a családját.” Erre lesz lehetőség, mert „a bérek nőni fognak. Könnyebben fogják az emberek fenntartani a családjukat 2025-ben, mint tették 2024-ben.”
A 2023-as év gazdasági nehézségeiről szólva elmondta: „Óriási energia sokk volt 2023-ban, ez a magyar gazdaságot nehéz helyzetbe hozta, az embereket is, a családokat is, a cégeket is.” Azonban a 2024-es évben sikerült visszaszerezni a veszteségeket, így „jó startpozíciónk van 2025-re.”
Orbán szerint a harmadik fontos cél, hogy „mindenki úgy érezze, hogy tud előrelépni. Tehát nem csak azért dolgozik, hogy ne legyen rosszabb, hanem azért is, hogy jobb legyen.”
A miniszterelnök hangsúlyozta: „2025 a középosztály megerősödésének az éve lesz.” Kifejtette, hogy számára a középosztály azt jelenti, hogy „azok az emberek, akiknek van saját ingatlanjuk, saját gépjárművük, saját jövedelmük, a családjukat munkából tartják el, és kijönnek hónap végén is a pénzükből.”
Azok számára, akik jelenleg még a középosztály alatt vannak, Orbán szerint a gazdaságpolitika célja „besegíteni őket ebbe az életformába.” Megjegyezte, hogy a Covid előtti időszakban „ez kiválóan ment,” és most is ezen dolgoznak.
A megtakarításokkal is nagyon elégedett
Orbán Viktor kiemelte, hogy Magyarországon a foglalkoztatási arány rendkívül magas: „A 20 és 65 év közöttiek, ennek a korosztálynak a foglalkoztatási aránya az 80 százalék fölött van, 81 valamennyi. Ezért az európai ötödik, hatodik helyen vagyunk.” Ezen kívül a megtakarítások szintjét is fontosnak nevezte: „A megtakarítási ráta azt mondja, hogy a jövedelmednek hány százalékát tudod a későbbi fogyasztás céljából félretenni. Ez Magyarországon a 24 százalék magasságában van, az unióban meg 14.”
„A legnagyobb veszélyforrás, amire figyelnünk kell, az az energiárak kérdése”– mondta, kiemelve, hogy Brüsszel szankciós politikája komoly problémákat okoz: „Azt kell megakadályoznunk, hogy Brüsszel olyan szankciós politikát folytasson, illetve az eddigit is meg kellene szüntetnünk, annak érdekében, hogy az energiárakat csökkenteni lehessen.”
Az energiabiztonság kapcsán a Török Áramlat vezeték védelmének fontosságát is hangsúlyozta: „Ott már minden eszközzel, szó szerint mondom, minden eszközzel meg kell akadályoznunk, hogy ezt az ütőerét a magyar gazdaságnak elvágják.”
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!