A tarra vágott nyírmártonfalvai erdőben található lombkoronasétány története kiválóan példázza a korrupció magyarországi elburjánzását. A kopasz síkra ácsolt lombkoronasétány cáfolhatatlan jelét adja annak, hogy bármilyen értelmetlen ötlettel be lehetett próbálkozni az uniós kasszánál. Néhány kilométeres körzetben, jóformán azonos projektötletekkel, hárman is sikerrel pályáztak fejenként nagyjából hatvanmillió forint támogatásra — írja honlapján a korrupcióellenes szervezet.
Nyírmártonfalva polgármestere, Filemon Mihály az „Erdei kirándulóhely közjóléti létesítmény létesítése erdei lombkoronaösvénnyel és tájházzal” elnevezésű, ám erdőt nem látott projektre 63 millió forintot ért. Tasi Sándor hajdú-bihari közgyűlési alelnök 61 millió forintot érő nyíradonyi projektje szinte szó szerint egyező elnevezéssel futott („Erdei kirándulóhely közjóléti létesítmény létesítése tájházzal, erdei lombkoronaösvénnyel”). Nyíradonynak azonban nem volt elég egyetlen lombkoronasétány, ezért a települést a parlamentben képviselő Tasó László az „Erdei kirándulóhely létesítése erdei lombkoronaösvénnyel” című projekt keretében 64 millió forintért szintén Nyíradonyban épített lombkoronasétányt.
Van másik
Aligha volt szükség Nyíradonyban két lombkoronasétányra, az meg pláne visszás, hogy a tarra vágott nyírmártonfalvai erdőben lombkoronasétány épült.
A Transparency International Magyarország a visszaélések miatt tavaly áprilisban az Integritás Hatóság eljárását kezdeményezte, majd idén januárban az Európai Ügyészséghez fordult.
A szervezet mindeközben cáfolja a magyar ügyészség közleményét, amely szerint Magyarországon és nem az Európai Ügyészség (EPPO) előtt folyik nyomozás a nyírmártonfalvai lombkoronasétány ügyében.