2p

Helyzetkép az aktuális állásról magyar idő szerint hajnali fél három körül.

Kamala Harris akár a megszámlált szavazatok, akár az előrejelzések alapján cikkünk írásáig 52 elektori helyet szerzett meg, köztük olyan államokban, mint Vermont, Massachussets, Maryland, Rhode Island, és a Washingtont is magába foglaló Columbia körzet.

Donald Trump 101 elektornál jár, ezek közül az egyik legnagyobb skalp Florida, amely önmagában 30 helyet hozott a volt elnöknek. Behúzta a republikánusok számára kötelező Indianát, Kentuckyt, Oklahomát, Dél-Karolinát és Tennessee-t is például.

Mi a helyzet a csatatérállamokban?

Az Egyesült Államok alapvetően kétpárti rendszerében a legtöbb állam valamelyik nagypárt érdekeltsége, azonban akad hét olyan állam, ahol nem lehetett előre tudni, hogy melyik jelölteknek szavaznak bizalmat a választók. Mi az állás ezekben cikkünk írásakor?

  • Georgiában közel 50 százalékos feldolgozottság mellett Donald Trump vezet a szavazatok 55,3 százalékával Harris 44,1 százaléka előtt;
  • Michiganben rendkívül alacsony, 5 százalékos feldolgozottság mellett Kamala Harris áll az élen 57,1 százalékával, szemben a Trump által elért 41 százalékkal;
  • Észak-Karolinában 14 százalékos feldolgozottság mellett szoros az állás, mindkét jelölt 49,5 százalékon áll.
  • Pennsylvania 8 százalékos feldolgozottság mellett egyértelműen Kamala Harris felé hajlik, jelenleg a szavazatok 71,9 százalékával vezet.

A további csatatérállamokban magyar idő szerint hajnali 3-kor, illetve hajnali 4-kor zárnak az urnák.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!