A Külgazdasági és Külügyminisztérium még tavaly szeptember 10-én jelentette meg a felhívást, és bár az ajánlatokat október közepéig várták, a szerződéseket csak nemrég kötötték meg a gigatender nyerteseivel.
Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint a tender három részből áll. Az első részben európai országokba vesznek szolgálati gépjárműveket nettó 2,4 milliárd forintos keretösszegig. Ezt a részt a Pappas Autó Magyarország Kft. vitte el.
Update:
Június 28-án az uniós közbeszerzési értesítőben jelent meg az a hirdetmény, ami korrigálja a korábbi közzétételt. Így nem nettó 7,2 milliárd, hanem 2,4 milliárd forintba kerül a teljes beszerzés.
A második részben szintén európai országokban lévő külképviseletekre vesznek emelt kategóriájú, szolgálati gépjárműveket 2,4 milliárdos keretösszegig. A harmadik részben pedig Európán kívüli külképviseletekre vesznek misszióvezetői, szolgáltató és szolgálati gépjárműveket. A keretösszeg ebben az esetben is nettó 2,4 milliárd forint. A második és a harmadik részeljáráson egyaránt a stuttgarti Daimler AG győzedelmeskedett.
Ilyen autókat használ a magyar állam
Mindhárom esetben május 29-én került sor a szerződések aláírására. Ami a vásárolandó autókat illeti, három típus leszállítását várja a tárca: egyrészt szeretnének az állami normatíva 8. kategóriájába sorolt felső-közép kategóriájú személygépjárműveket (például ilyen lehet a Skoda Superb), az 5. kategóriába sorolt közép kategóriájúakat (pl. Skoda Octavia) és az állami normatíva 5. kategóriájába sorolt egyterűeket is.
A keretszerződés a megkötéstől számítótt 48 hónapig, vagyis az előttünk álló 4 évre szól. A járművek beszerzése tehát nem egyszerre fog megtörténni.
mfor.hu