Az elemzők 56,3 pontot vártak. Az ötven pont feletti indexérték ágazati növekedést, ez alatt zsugorodást jelez. A kibocsátás mutatója 56,1 pontra nőtt márciusban a februári 54,4 pontról, az új megrendelések indexe pedig immár hatodik hónapja jelzett növekedést márciusban.
A legnagyobb euróövezeti gazdaságban, a németben közel 10 éves csúcsot döntött a feldolgozóipari tevékenység bővülése: a PMI mutató 60,2 pontra nőtt a februári 57,2-ről, Franciaországban, a második euróövezeti gazdaságban2006 november óta a legmagasabb szintre, 56,5 pontig jutott. Olaszországban közel hároméves csúcsra emelkedett az index 53,7 ponttal, és még a rendszeresen csökkenést mutató spanyol index is nőtt, 2007 novembere óta először. A feldolgozóipar elsősorban abból profitált, hogy a gyenge euró és a növekvő globális kereslet segítette az exportot.
A 16 országból álló övezet már a tavalyi harmadik negyedévben túljutott a második világháború óta legmélyebb európai recesszión, de gyors fellendülésre nem lehet számítani: közös pénzt használó uniós államok gazdasága együttesen nagyjából 0,4 százalékkal bővülhetett idei első negyedévben.
A PMI előnye a gyorsaság az állami statisztikai hivatalok nagy minták alapján készülő felméréseihez képest. Az ágazati várakozásokat kifejező index ugyanakkor megbízhatóan jelzi a folyamatokat, a piacok ezért nagy figyelemmel kísérik.
MTI/Menedzsment Fórum