A jegybank szakértői a második negyedévben 1422 darab forgalomból lefoglalt forint bankjegy-hamisítványt vizsgáltak, míg az első negyedévben 1584 darabot. A leggyakrabban továbbra is a magasabb (tíz- és húszezer forintos) címleteket hamisítják. A lefoglalt hamisítványokat változatlanul valamilyen irodai sokszorosító eszközzel (színes fénymásolók, nyomtatók) állítják elő.
A valutahamisítási esetek száma és a lefoglalt mennyiség továbbra sem jelentős, a szakértők 544 darab különböző valutahamisítványt vizsgáltak (az első negyedévben 498 darabot). Ezen belül a hamis euróbankjegyek száma a korábbi időszakhoz (369 darab) hasonló mértékű (339 darab) volt.
A forintbankjegy-hamisítások száma jelentéktelen a forgalomban lévő készpénzhez képest. Június 30-án a forgalomban lévő készpénz értéke 2.217 milliárd forintot tett ki az MNB adatai szerint, ez az előző év azonos időszakához viszonyítva összességében 3,4 százalékpontos (mintegy 72 milliárd forintos) növekedés. A forgalombővülésben továbbra is elsősorban a két legnagyobb bankjegycímlet játszik szerepet.
Az MNB április közepén új biztonsági elemekkel ellátott 20 ezer, 5 ezer, 2 ezer, ezer és ötszáz forintos bankjegyeket hozott forgalomba, amelyek aránya a forgalomban a második negyedév végén elérte az összes forgalomban lévő bankjegy 16,7 százalékát (a régieket sem vonták ki).
Június közepén pedig - elsősorban a hosszabb élettartam következtében előálló jelentős megtakarítás miatt - a legkisebb, 200 forintos bankjegycímlet helyett érmét bocsátott ki az MNB, a második negyedév végén már 9,5 millió darab 200 forintos érme került forgalomba, amelyek a 200-as címletből összesen forgalomban lévő fizetőeszközök 18 százalékát tették ki.