Timothy Geithner Nagy-Britannia, Szaúd-Arábia és az Egyesült Arab Emirátusok után érkezett Franciaországba. Körútjának célja az volt, hogy meggyőzze a külföldi kormányokat: folytassák erőfeszítéseiket a gazdasági növekedés ösztönzésére. Figyelmeztetett arra, hogy nem szabad megismételni azokat a hibákat, amelyeket az Egyesült Államok a harmincas években követett el, amikor már a javulás első jeleinél, túl korán visszafogta a gazdaság támogatását.
Christine Lagarde francia gazdasági miniszterrel folytatott megbeszélését követően Geithner úgy vélte, hogy a piacok egyre jobban működnek és a gazdaság egészének pozitív jelei mutatkoznak.
Általánosságban úgy vélem, hogy az Egyesült Államokban már látjuk a pénzügyi rendszer globális stabilitásába vetett bizalom nagyon biztató javulását - ezt már Francois Fillon francia kormányfővel folytatott tárgyalását követően mondta az amerikai pénzügyminiszter. Hozzátette: - Látjuk, hogy a piacok jobban működnek, látjuk, a kockázati tényezők csökkenését. Ez alapvetően jó dolog, a válság ellen folytatott közös küzdelmünk erőfeszítései sikerének jele.
Timothy Geithner szerint a hitelpiacok is javuló tendenciát mutatnak: - Látjuk, ahogy újraindul az élet a piacokon, amelyek valójában az év végén álltak le - mondta.
A francia gazdasági miniszter üdvözölte a francia-amerikai együttműködés magas színvonalát a világgazdaság élénkítésének területén: - Nagyon jó az együttműködés a washingtoni és a londoni csúcstalálkozók óta. Most együtt készítjük elő a pittsburghi találkozót, és kéz a kézben dolgozunk a közös elvek szerint - hangoztatta Lagarde.
A francia gazdasági miniszter szerint vendégével egyetértettek abban, hogy jobb szabályozásra, átláthatósági elvekre és stabilitásra van szükség a gazdasági irányítás és az adóparadicsomok terén.