Emlékeztetett arra: több adószakértő - például Oszkó Péter, a Deloitte elnök-vezérigazgatója, Vámosi-Nagy Szabolcs, az Ernst & Young adóigazgatója vagy Várhegyi Éva, a Pénzügykutató Zrt. főmunkatársa - szerint vakmerőség lenne megvalósítani a korábban tervezett lépéseket, és a jelenlegi helyzetben el kell halasztani az adó- és járulékcsökkentéseket.
Ami talán ennél is fontosabb, hogy az Országos Érdekegyeztető Tanács munkaadói oldala - azon a keddi egyeztetésen, amelyen a kormány ismertette a pénzügyi válság kapcsán tervezett kormányzati lépéseket - egységes álláspontot fogalmazott meg azzal kapcsolatban, hogy a jelenlegi helyzetben a legfontosabb a biztonság, azaz a költségvetés helyzetének megerősítése - tette hozzá.
Budai Bernadett hangsúlyozta: a vállalkozói oldal álláspontja szerint sincs tehát lehetőség az azonnali adócsökkentésre. A jelenlegi helyzetben a munkaadói oldal lemond erről azzal, hogy akkor lehet döntést hozni az adócsökkentésről, ha már látszik a válság vége - jegyezte meg.
A szóvivő emlékeztetett arra, a kormány szintén fontosnak tartja az adócsökkentés kérdését, az azonban nem lehet vitás, hogy a jelenlegi helyzetben ezt el kell halasztani. Az állam akkor tud menedéket nyújtani az esetlegesen erre szoruló vállalatoknak és családoknak, ha a mozgástere nem szűkül, és ehhez megfelelő forrással rendelkezik - hangoztatta.
A kormányszóvivő kiemelte: később, ha a szükséges feltételek adottak lesznek, akkor a remélt további bevételek további hiánycsökkentésre, vagy adócsökkentésre fordíthatók.