Mint mondta, a görögországi utcai tiltakozásokat illetően "fogytán van a türelme", és ez így van "általában Európában is". Az athéni kormánynak meg kell értetnie a lakossággal, hogy az intézkedések szükségszerűek. A takarékossági lépéseket semmi esetre sem mérsékelheti Athén, máskülönben az EU és az IMF leállíthatja a segítségnyújtási programot - mondta Josef Pröll újságírók előtt.
A miniszter szerint nem férhet kétség ahhoz, hogy "következményei" lesznek a görög hiány elszabadulásának. "Szoros, folyamatos költségvetési ellenőrzésre" van szükség az Európai Unióban, a minisztereknek haladéktalanul párbeszédet kell kezdeniük erről - jelentette ki.
Ausztria 2,28 milliárd euróval vesz részt a Görögországnak nyújtandó, 2012-ig kiterjesztett segélycsomagban. Ewald Nowotny, az osztrák központi bank elnöke egy előző heti nyilatkozatában úgy ítélte meg, hogy a görög válság viszonylag kevés hatással van az osztrák bankokra. A pénzügyminiszter mindamellett rámutatott, hogy egy államcsőd esetén elveszne az osztrák bankok ötmilliárd eurós görögországi kitettsége, s attól is tartani lehetne, hogy az államcsőd "futótűzként" más országokra is átterjedne.
Az öt osztrák nagybank hétfőn, a pénzügyminiszter kezdeményezésére tartott egyeztetés keretében vállalta, hogy a segélyprogram végéig nem érvényesíti Görögországgal szembeni követeléseit és hogy görög állampapírjaikat sem értékesítik. Új kölcsönöket nem nyújtanak az államnak, de hogy jegyeznek-e ezalatt az idő alatt új állampapírokat, azt maguk döntik el a bankok.
MTI/Menedzsment Fórum