A REVIVA-ba tömörült 7 pénzintézet ( egy regionális bank és 6 takarékszövetkezet) együttes mérlegfőösszege 132,4 milliárd forintra rúg, 105,3 milliárd forint betétállománnyal rendelkeznek, együttes saját tőkéjük 9,5 milliárd forint, teljes hitelállományuk 66,6 milliárd forint.
A pénzintézetek 2010. január 22-én alakították meg a REPIVA-t, mivel más üzleti modellben gondolkozva előzőleg kiléptek a takarékszövetkezeti integráció intézményvédelmi alapjából, az OTIVA-ból.
A REPIVA alapítói közé a következő pénzinzézetek tartoznak: a DRB Dél-Dunántúli Regionális Bank Zrt. (korábban Siklós és Vidéke Takarékszövetkezet), a Tokaj és Vidéke Takarékszövetkezet, a Biatorbágy és Vidéke Takarékszövetkezet, a Vértes Takarékszövetkezet, a Takarék Szövetkezeti Hitelintézet, a Nagybajom és Vidéke Takarékszövetkezet, valamint a Létavértes és Vidéke Takarékszövetkezet.
A REPIVA együttműködésében résztvevő pénzintézetek a takarékszövetkezeti piac 8-9 százalékát uralják, és bíznak a piaci hányaduk bővülésében. A REPIVA tagjai mintegy százezer ügyféllel és száz fiókkal rendelkeznek. A REPIVA tagpénzintézetei ugyan kiléptek az OTIVÁ-ból, de a takarékszövetkezek többségi tulajdonában lévő Takarékbanknak továbbra is részvényesei.
A REPIVA elnöke kifejtette: a Buda-Cash Brókerház vezetőinek személyében olyan szakembereket találtak a REPIVA-ban résztvevő takarékszövetkezetek, akik képesek segíteni az üzleti tervek hatékonyabb összeállításában, a tevékenységek hatékonyabbá tételében. Hozzátette: a Buda-Cash tulajdonosi körének, partnereinek bevonásával indult el az új üzleti modell megteremtése, mely a piaci igények korszerű felmérését, részben a tőkekövetelmények betartását esetleg a tőkepótlást szolgálták.
A tájékoztatón kiderült: a Buda-Cash egyes tulajdonosai cégeiken keresztül tulajdonosok a REPIVÁ-ba tömörült takarékszövetkezetekben is.
MTI/Menedzsment Fórum